Būtinas leidimas
NVSC Klaipėdos departamente šiemet gautas skundas, kad paslaugos teikėja savo bute, penktame aukšte, teikia nagų priežiūros, blakstienų priauginimo paslaugas, daro tatuiruotes, dirba nešvariai, nesterilizuoja manikiūro įrankių. Patikrinus nustatyta, kad skundas pagrįstas, paslaugos teiktos neturint leidimo, patalpos netvarkingos.
Norint užsiimti grožio paslaugų veikla, nepakanka turėti verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą. Grožio paslaugos yra įtrauktos į veiklas, kurioms būtinas leidimas-higienos pasas, ir jų teikimas turi atitikti Lietuvos higienos normos HN 117:2007 reikalavimus. Tokias paslaugas galima teikti paslaugų, viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio, gydymo bei sporto paskirties, bet ne gyvenamosiose patalpose.
Neverta susigundyti, nors ir pigesnėmis, paslaugomis, atliekamomis namuose, ir rizikuoti sveikata. Kadangi grožio paslaugų veiklai gyvenamosiose patalpose leidimas neišduodamas, tokios patalpos gali neatitikti saugos reikalavimų, o klientas negalėtų apginti savo teisių dėl nesaugiai suteiktos grožio paslaugos.
Pasitikrinti, ar grožio paslaugos teikėjas turi leidimą-higienos pasą galite Licencijų informacinėje sistemoje adresu https://www.licencijavimas.lt/
Reikalavimai
Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, turi būti pasitikrinę sveikatą, išklausę higienos įgūdžių kursą ir mokėti suteikti pirmąją pagalbą. Vartotojui turi būti suteikta informacija apie riziką, susijusią su paslauga, galimas komplikacijas, tolesnę kūno vietų priežiūrą, apie atvejus, kai procedūra negali būti teikiama vartotojui, galimą riziką vartotojo sveikatai, komplikacijas, užsikrėtimo, ligų paūmėjimo pavojus, apie galimas organizmo reakcijas (padidėjęs jautrumas, dirginimas, paraudimas, atmetimo reakcija), papildomą priežiūrą.
Paviršių, įrangos, rankų dezinfekcijai turi būti naudojamos dezinfekcinių savybių turinčios priemonės ir laikantis tinkamumo naudoti terminų.
Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, privalo dėvėti švarius darbo drabužius, avėti darbo avalynę. Teikiant paslaugą, kai pažeidžiama oda arba gleivinė ir instrumentas gali būti užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais, turi būti naudojami sterilūs instrumentai. Jų paketai turi būti atidaromi paslaugos gavėjui matant.
Teikiant paslaugą, kai nepažeidžiama oda ar gleivinė, turi būti naudojami išvalyti ir dezinfekuoti instrumentai.
Patariame atidžiai rinktis grožio paslaugų teikėjus, o pastebėjus trūkumų, keliančių grėsmę sveikatai, iš karto reikalauti saugios paslaugos, o apie nesaugią pranešti NVSC.
NVSC inf.
Rašyti atsakymą