Augant prasimaitinti negalinčių žmonių skaičiui – prašoma visuomenės pagalbos
Valstybės duomenų agentūros duomenimis, praėjusiais metais pilnavertiškai maitintis negalėjo 11,1 proc. Lietuvos gyventojų. Šiais metais Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo atlikta apklausa rodo, jog 14,3 proc. gyventojų trūko pinigų maistui, o tarp žemiausias pajamas gaunančių asmenų kas trečias susidūrė su iššūkiais prasimaitinant.
„Lyginant su ankstesniais metais šie skaičiai ženkliai išaugo ir tai nėra tik statistika, su sunkiai besiverčiančiais žmonėmis „Maisto bankas“ kiekvieną dieną susitinka savo atiduotuvėse. Šiuo metu remiame daugiau nei 230 tūkstančių žmonių, tačiau Lietuvoje su skurdo rizika susiduria kur kas daugiau. Mūsų remiamų žmonių skaičius neatspindi visos situacijos, tai verčiau parodo tik „Maisto banko“ galimybes padėti, tačiau turime pripažinti – remdami tokį didelį žmonių skaičių mes dažnai patiriame maisto trūkumą. Tad vienintelis išsigelbėjimas – visuomenės aukos. Krizių metu silpniausieji atsitiesia sunkiau, todėl nuoširdžiai tikiu, kad stipresni jiems gali padėti. Prašau kiekvieno Lietuvos žmogaus – jei tik galite, šį savaitgalį nepraeikite pro „Maisto banko“ savanorius, pasidalinkite tiek, kiek negaila“, – dalyvauti akcijoje kviečia „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.
Pabrėždama infliacijos poveikį stokojantiems, „Maisto banko“ vadovui pritaria ir Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė.
„Deja, po rusijos karo prieš Ukrainą sukeltos energetinės krizės labai išaugo infliacija, o ji visuomet labiausiai smogia mažas pajamas turintiems žmonėms – senjorams, žmonėms su negalia, asmenims, turintiems mažiau galimybių dėl nuo didmiesčių nutolusios gyvenamosios vietos. NVO patirtis rodo, kad po krizių sunkiausiai atsigauna pažeidžiamiausi asmenys. Taigi, net stabilizuojantis situacijai ir mažėjant infliacijai, šiems asmenims būna sunku sudurti galą su galu, apsirūpinti būtiniausiais produktais ir išlaikyti būstą. Kaip visuomenė esame atsakingi ir už šalia mūsų esančius žmones, todėl svarbu pastebėti ir padėti. Labai svarbu, kad Lietuvoje yra „Maisto bankas“, kuris organizuoja pagalbą maistu – tokiu būdu kiekvienam iš mūsų prisidėti yra dar paprasčiau“, – į organizuojamų akcijų svarbą dėmesį atkreipia A. Adomavičienė.
Prašoma konservų ir aliejaus
Nors savaitgalį vyksiančioje „Maisto banko“ akcijoje dalyvauja daugiau nei du šimtai skirtingų organizacijų, kurių globojamų žmonių poreikiai maistui gali būti skirtingi, akcijos organizatoriai kviečia atkreipti dėmesį į du produktus – aliejų ir mėsos ar žuvies konservus.
„Jei tik turime galimybę, visada siekiame sudaryti pilnavertį paramos krepšelį, didžiausias to iššūkis – baltymais turtingas maistas. Dėl laikymo sąlygų negalime prašyti aukoti temperatūrinio režimo reikalaujančių mėsos ar žuvies produktų, todėl analogiškai prašome konservų. Taip pat mūsų paramą gaunantys žmonės visuomet labai prašo aliejaus, kuris dažnam iš stokojančių tiesiog yra per brangus, bet maisto gaminimui būtinas produktas“, – pasakoja S. Gurevičius.
„Maisto banko“ inf.
Komentaras