Šiemet finansinę paramą iš Savivaldybės gaus 9 jaunimo projektai, kuriems komisija paskirstė 22 800 litų.
Net 13 500 Lt skirti vienam projektui – Kultūros ir pramogų centro renginiui „Jaunimo parkas“. Kitiems 8 jaunimo projektams liko 9300 litų.
Iš viso jaunimo programai buvo skirta 30 tūkst. litų.
Atidžiai tikrino turinį
Jaunimo projektų atrankos komisijai šiemet buvo pateikta 14 projektų, prašoma lėšų suma siekė net 74 tūkst. Lt.
Apsvarsčius projektus finansavimas numatytas 9 iš jų – jiems išdalinta 22 700 litų. 5000 litų bus skirti „Lietuvininkų viltis“ premijai ir jos įteikimo ceremonijai organizuoti. 2200 litų liko rezerve.
Dalį rezervo lėšų numatoma skirti jaunimo nevyriausybinių organizacijų registracijos išlaidoms padengti pagal gautus prašymus ir pateiktus išlaidas patvirtinančius dokumentus.
Mero pavaduotojos Stasės Skutulienės vadovaujama komisija projektų teikėjams išsakė pastebėjimus ir siūlymus, kvietėsi pokalbio, jei kilo neaiškumų.
Pasak Savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorės Jurgitos Gurevičiūtės, komisija, vertindama projektus, dėmesį kreipė į tai, kad į projekto vykdymą būtų įtraukta kuo daugiau jaunimo, o projekto veikla nebūtų jau paruoštas jaunimui siūlomas produktas. Žiūrėta, kad būtų pateikti visi būtini dokumentai, kad teikiančiosios organizacijos įstatuose būtų numatyta veikla su jaunimu, kad projekto biudžetas ir numatoma veikla nebūtų du skirtingi dalykai.
Jaunimas muzikuos, šoks, pristatys kitas veiklas
Didžiausią sumą – 13 500 litų – siūloma skirti Kultūros ir pramogų centro edukaciniam renginiui „Jaunimo parkas“, kurio veiklos numatytos miesto šventės metu. Šis projektas jungia visos savivaldybės švietimo įstaigų, jaunimo neformalių grupių, nevyriausybinių organizacijų, savanorių idėjas.
Pagal pateiktą projektą, renginio metu šalia Kultūros ir pramogų centro esančiame parkelyje planuojama įkurti įvairias kūrybines erdves – muzikos, šokių ir panašiai. Konkursinėje renginio dalyje dalyviai bus vertinami įvairioms nominacijoms gauti, o pramoginėje – parodomojoje dalyje pristatys savo veiklą. Jau žinoma, kad savanorių kuopa žada pristatyti mini karinį miestelį.
Dar 1000 litų Kultūros ir pramogų centras turėtų gauti populiariesiems „Pamario talentams“ gruodžio mėnesį organizuoti.
2000 litų bus paremta vokalinė instrumentinė jaunimo muzikos grupė „Karčemėlė“. Jai šie pinigai reikalingi garso aparatūros ir instrumentų nuomai, garsų įrašų studijos finansavimui, vadovo atlyginimui ir kelionių išlaidoms.
1800 litų finansavimą siūloma tvirtinti ir NVO Šilutės vaikų ir jaunimo šokių klubo „Žvaigždūnė“ projektui „Šokių uostas“. Šiuolaikinę kultūrą, jaunimo veiklą ir pasiekimus šokiais Lietuvoje ir užsienyje pristatantis šokių klubas kurs naują programą. Pirmą kartą Šilutės bendruomenei ją pristatys kolektyvo 19-ojo gimtadienio proga. Vėliau programą galės pamatyti ir kiti rajono gyventojai įvairiose rajoninėse šventėse. Su nauja programa „Žvaigždūnė“ žada dalyvauti ir respublikiniuose bei tarptautiniuose renginiuose.
800 litų manoma skirti Vainuto jaunimo klubo „Saulėtekis“ projektui „Lai širdis dainuoja“, kuris turėtų įvykti balandžio 13 d. Renginiu siekiama populiarinti meninę saviraišką, skatinti jaunimą turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį, aktyviai dalyvauti kultūriniame Vainuto miestelio gyvenime. Į muzikinį renginį vainutiškiai pakvietė muzikos pedagogus Žydrę Adomaitienę, Liudą Kašėtienę ir Mykolą Eivą.
Mažiausia – 700 litų parama paskirta VšĮ „Vakarų kranto jaunimo studijai“, kuri pareiškė norą pirmąjį gegužės šeštadienį Šilutėje organizuoti „Gatvės muzikos dieną“ – A.Mamontovo visoje Lietuvoje išpopuliarintą renginį.
Skatins domėtis kultūra ir istorija
Projektą komisijai pateikė Šilutės r.savivaldybės F.Bajoraičio viešoji biblioteka – „Atrask save: jaunų žmonių socialinis dialogas“. Vaikai ir jaunimas bus skatinami domėtis ir pažindintis su Lietuvos, Pamario krašto kultūra ir paveldu. Taip pat domėsis kitų šalių projektine, kultūrine, etnine, edukacine veikla.
Bendraudami su jaunuoliais iš kitų šalių, vaikai kurs filmuotą medžiagą, kaups istorijas ir patys rinks informaciją edukacinių pamokų ciklui. Tokiu pat principu šilutiškiams informaciją apie savo kraštą teiks ir užsienio šalių jaunuoliai. Šiam projektui skirta 1000 litų.
Tokią pat paramą turėtų gauti ir tradicinę edukacinę stovyklą „Rusnė 2012“ rengsiantis Salos etnokultūros ir informacijos centras. Birželio – rugsėjo mėnesiais Rusnėje stovyklaus 20 vaikų: 10 iš Rusnės, dar 10 – iš kitų rajono mokyklų. Vaikai stovykloje užsiims kūrybine veikla – lankys keramikos, fotografijos, dailės studijas, taip pat vyks rinkti etninės medžiagos apie keramiką Mažojoje Lietuvoje. Pasibaigus stovyklai, kūrybinėse studijose vaikų pagaminti darbai bus eksponuojami parodoje.
Domėtis krašto kultūra planuoja ir Saugų seniūnijos Šeimos klubas, pristatantis projektą „Iš praeities į ateitį“. Vietos jaunimas savo inciatyva užsibrėžė pakalbinti šalia gyvenančius, dar praėjusiame šimtmetyje gimusius žmones, ir išleisti kompaktines plokšteles su šių žmonių prisiminimais. Parengta medžiaga drauge su asmeninėmis nuotraukomis bus padovanota Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos muziejui.
Išgirstas istorijas jaunuoliai žada paversti scenarijumi, pagal kurį bus kuriamas vaidinimas apie praėjusį šimtmetį Saugose vykusį kultūrinį gyvenimą. Spektaklio debiutas numatomas vasarą, per tradicinę šventę „Po malūno sparnais“. Šiam projektui taip pat skirta 1000 litų.
Rašyti atsakymą