Miegojote kaip užmuštas? Tai gali būti ženklas, jog jums reikia daugiau poilsio, tvirtinama miego pozas tyrusių mokslininkų ataskaitoje.
Neverbalinės (kūno) kalbos ekspertai teigia, jog iš miego pozos galima spręsti apie miegančiojo asmenybę. Pavyzdžiui, tie, kurie miega išsitiesę gyvenime greičiausiai yra atkaklūs ir nepalenkiami.
Embriono poza
Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo rezultatai rodo, jog kritę lovon Jungtinės Karalystės (JK) gyventojai dažniausiai įsitaiso viena iš keturių pozicijų: susiriečia embriono poza, išsitiesia ant šono, guli ant šono atkišę rankas arba drybso ant pilvo.
Paaiškėjo, jog daugiau kaip 58 proc. respondentų miega susirietę į kamuoliuką, o tai byloja apie… tai, jog britai nesijaučia saugiai.
Neverbalinės komunikacijos ekspertas Robertas Fipsas (Robert Phipps) sako, jog tie, kurie miega embriono poza, pritraukę kelius prie krūtinės ir nunėrę galvą, pasąmoningai siekia grįžti į saugią, patogią aplinką. Miegantys tokioje pozicijoje yra sąžiningi ir tvarkingi žmonės, tačiau dažnai gali be reikalo nerimauti, pervertinti rūpesčius ir problemas.
Rąsto poza
Antra populiariausia miego poza Jungtinėje Karalystėje (28 proc.) yra išsitiesus ant šono, suglaustomis rankomis. R.Fipso teigimu, įmingantys rąsto pozicijoje yra atkaklūs ir mokantys už save pakovoti žmonės, neretai iš aplinkinių reikalaujantys, kad viskas būtų daroma pagal jų pageidavimus.
Kūno kalbos eksperto vertinimu, tokia poza nėra tinkamiausia poilsiui – rąsto tipo pozos išpažinėjams derėtų labiau atsipalaiduoti ir leisti raumenims įsitaisyti mažiau įtempta pozicija. Tada geriau pailsėtų ir kūnas, ir protas.
Siekėjo poza
25 proc. JK gyventojų miegodami lovoje tampa „siekėjais“ – nes miega gulėdami ant šono ir atkišę rankas pirmyn, tarsi ko nors siektų. Anot R.Fipso, tokia poza gali reikšti du dalykus: arba simbolinį miegančiojo troškimą vytis sapną ir patirti naujus iššūkius, arba tai, kad pats miegantysis jaučiasi esąs persekiojamas.
Psichologo tvirtinimu, nors „siekėjai“ rytais gali keltis pasiruošę kibti į naujus iššūkius ir entuziastingai stvertis visų įmanomų naujų galimybių, jų miego poza išduoda, jog tokie žmonės gali būti linkę į energijos ir laiko švaistymą nevisai reikšmingiems dalykams, kurie jiems neteikia pasitenkinimo.
Miega ant pilvo
Mažiausiai britų (17 proc.), kaip paaiškėjo, miega išsitiesę ant pilvo. Anot R.Fipso, tai yra mažiausiai patogi miego poza, kuri reiškia, jog asmeniui trūksta savo gyvenimo kontrolės ir jis paprasčiausiai nespėja paskui gyvenimą. Taip miegantys žmonės prabudę gali jausti nerimą dėl būsimos dienos darbų.
Miego pozų populiarumas vertintas atsižvelgiant į tai, jog per naktį visi žmonės dažniau ar rečiau keičia miegojimo poziciją ir įsitaiso vis kitaip.
Rašyti atsakymą