Kaip išsibalinti dantis namų sąlygomis?

HalfWhiteTeethTurėti sniego baltumo šypseną nori kiekvienas, tačiau visi puikiai žinome, kad vizitas pas odontologą – nepigus malonumas. Bet dantų balinimą galima atlikti ir namų salygomis, išbandant liaudies medicinos būdus.

Nors stomatologų nuomone, dantų balinimas namų sąlygomis neduoda maksimaliai efektyvaus rezultato, vis dėlto teisingai taikant liaudies medicinos priemones, galima ne tik džiaugtis akinančiai balta šypsena, bet ir užkirsti kelią kariesui, stomatitui ir kitoms burnos ertmės ligoms.

Vasario 9-ąją minėtos Tarptautinės dienos proga siūlome odontologų patarimų, kaip pasirūpinti dantimis.

Kaip išvengti dantų pažeidimo rizikos?

Danties emalio pažeidimo rizika išlieka visada. Norėdami išvengti pasekmių, pasistenkite sustiprinti savo dantis.

Tai galima padaryti valgant daugiau šviežių vaisių ir daržovių bei pieno produktų, kuriuose gausu kalcio, stiprinančio dantų emalį. Jei esate alergiškas pieno produktams, vaistinėje ieškokite kalcio tablečių.

Arbatmedžio aliejus taip pat stiprina dantis. Į stiklinę vandens įlašinkite kelis jo lašus ir reguliariai skalaukite burną. Be to, arbatmedžio aliejus šalina bakterijas ir gydo dantenų uždegimą geriau nei bet kuri dantų pasta. O svarbiausia – produktas natūralus!

Po 3-4 savaičių intensyvios dantų priežiūros galima imtis dantų balinimo.

Dantų balinimo būdai pagal liaudies mediciną:

* Soda. Į dantų pastą įdėkite truputį sodos ir valykite dantis 3 minutes. Sodą galima naudoti ir be dantų pastos: užberkite jos ant marlės ir aptrinkite dantis. Šį metodą galima taikyti tik kartą per savaitę, nes dažnas sodos naudojimas gali sukelti emalio plonėjimą ir pažeisti dantenas.

* Medžio pelenai. Jų sudėtyje yra kalio hidroksido, kuris ir yra balinimo priemonė. Nedidelį jų kiekį užberkite ant dantų šepetėlio ir atsargiai išvalykite dantis. Tačiau ilgai naudoti pelenus nepatartina, nes šie kenkia emaliui, todėl valykite jais dantis taip pat ne dažniau nei kartą per savaitę.

* Aktyvioji anglis. Veikia taip pat kaip ir pelenai. Sutrinkite tabletę ir gautus miltukus naudokite vietoj pastos.

* Uogos. Braškės ir žemuogės pasižymi balinimo efektu. Sutrinkite uogą iki košelės konsistencijos ir išsivalykite ja dantis. Ši dantų pasta ne tik natūrali, bet dar ir skani.

* Citrinų sultys. Išspauskite citrinos sultis ir teptuku sutepkite dantis, 5 minutes palaikykite, po to išskalaukite burną vandeniu.

* Eteriniai aliejai. Reikės 2-3 lašų citrinos arba greipfruto sulčių ir pusės stiklinės šilto vandens. Vandenį supilkite į buteliuką, įlašinkite aliejaus ir gerai suplakite. Gautą skalavimo priemonę galima naudoti 1-2 kartus per savaitę, dažnesnis jos naudojimas priklauso nuo tavo dantų jautrumo.

* Vandenilio peroksidas. Šio metodo negalima būtų priskirti prie liaudies medicinos, bet poveikis tikrai efektyvus. Vandenilio perokside suvilgykite vatos tamponėlį ir nuvalykite dantis. Taip pat galima kelis peroksido lašelius įlašinti į šiltą vandenį ir juo išskalauti dantis. Jokiu būdu nenurykite skysčio! Beje, daugelis šiuolaikinių balinimo priemonių gaminamos naudojant peroksidą.

Balinimo laikotarpis gali ir užsitęsti, kadangi jo trukmę lemia daugybė faktorių. Pavyzdžiui, geriant daug kavos su šia užduotimi susidoroti galėsite, greičiausiai, tik per kelias savaites. Jeigu rūkote daug ir seniai, dantis balinti gali tekti kelis mėnesius ir nėra garantijos, kad rezultatas bus stulbinamas.

Šalutinis poveikis

Dantis balinant namų sąlygomis, dažnai iškyla problemos su dantenomis. Vandenilio peroksidas ir citrinos rūgštis gali jas sudirginti. O nuo dažno aktyvuotos anglies ir pelenų naudojimo gali atsirasti smulkūs odelės įtrūkimai.

Valydami dantis, stenkitės kuo mažiau liesti dantenas, o pabaigus, burnos ertmę būtinai išskalaukite ramunėlių nuoviru.

Dantų balinimas namų salygomis nerekomenduotinas nėščioms, maitinančioms moterims, alergiškiems vandenilio peroksidui asmenims, taip pat vartojant kai kuriuos vaistus.

Be to, dantų balinimo procedūrą atlikti galima tik turint sveikus dantis: nesergant kariesu ar parodontoze. Iki 13 metų amžiaus ši procedūra nerekomenduojama, nes šiame amžiuje formuojasi dantų struktūra.

Visais atvejais stenkitės rūpintis savo burnos ertmės būkle. Reguliariai lankykitės pas odontologą, nepamirškite valyti dantis du kartus per dieną, o išgėrus kavos, būtinai išskalaukite burną. Uždelstas dantų gydymas gali sukelti kur kas didesnių problemų, nei sugadinta dantų spalva.