Kaip prižiūrėti eglę, kad nenubyrėtų iki Kalėdų?

Pixabay.com nuotr.

Už lango jau kvepia Kalėdomis, todėl dabar puikus metas šventinę nuotaiką susikurti ir namuose, pasirūpinti dekoracijomis ir pagrindiniu šventės simboliu – egle. Norint, kad kokybiška ir graži išsilaikytų iki pat Kalėdų, eglę reikia tinkamai prižiūrėti: eglei namie turi būti ne per karšta, ji turėtų būti nuolat drėkinama.

Gėlininkė ir gėlių salono „Happy Flowers“ įkūrėja Šviesa Vinkšnelė sako, kad norint, jog eglutė džiugintų kuo ilgiau, svarbiausia ją tinkamai išsirinkti ir prižiūrėti.

„Renkantis eglutę svarbu dėmesį atkreipti į kelis dalykus. Jeigu ją ruošiatės įsigyti vazone, galimybių iki Kalėdų eglutei išlikti gražiai – daugiau, ypač, jeigu norite ją išlaikyti ir po švenčių. Tačiau tai nereiškia, kad tinkamai prižiūrėtos kirstos eglutės taip pat negali išlikti kokybiškos. Kalėdinių eglučių veislių yra įvairiausių – nuo klasikinių, tradicinių eglių iki kėnių. Jie yra puresni, nebado rankų, turi švelnesnius spyglius, be to net ir nukirsti gražūs išsilaiko ilgiau“, – pasakoja Š. Vinkšnelė.

Pasak jos, didžiausia klaida, kurią daro žmonės į namus parsinešę eglutę, – jos tinkamai nelaisto. Negalima kirstos eglutės tiesiog įstatyti į stovą ir tikėtis, kad ji nebyrės. Jos stovą nuolatos, kiekvieną dieną, reikia papildyti vandeniu. Ta pati taisyklė galioja ir kėniui. Žinoma, pagrindinis kėnio skirtumas tas, kad sudžiūvęs jis nebyra.

Tik nusipirkę eglutę iš karto neneškite jos į namus. Palaikykite ją garaže, balkone, kur nebūtų didelio temperatūrų skirtumo nuo lauko, mat prie temperatūrų skirtumo šiam augalui reikėtų priprasti. Jeigu eglutę iš minusinės lauko temperatūros iš karto pastatysime šiltame kambaryje – didesnė tikimybė, kad ji greičiau nudžius.

Norint, kad eglei būtų ne per karšta svarbu tinkamai parinkti jai vietą. Nelaikykite prie židinio, radiatoriaus ar orkaitės. Geriausia jai parinkti šalčiausią namų vietą – prie balkono, didelio lango.

Nepaisant to, ar eglutė yra vazone, ar kirsta, vandens atsargas reikėtų papildyti kasdien. Jeigu namuose pasimerkę turite kirstą eglę – kasdien šviežiu vandeniu papildykite jos indą. Jeigu nusipirkote eglę vazone – kasdien patikrinkite, ar jos žemė drėgna. Jokiu būdų jos nepurkškite vandeniu, ypač jeigu ant jos pakabinta elektrinė girlianda. Geriau šalia pastatykite oro drėkintuvą. Taip augalui bus sudarytas tinkamas mikroklimatas.

Dažnas, įsigijęs eglutes vazonėlyje, atėjus pavasariui žada jas persisodinti kieme ar sodyboje, bet ne visos sulaukia pavasario. Kad taip neatsitiktų, iki pavasario geriausia eglutę palikti balkone ar kitoje šaltoje vietoje, apdengti ją agroplėvele ar kita medžiaga, kad nenušaltų šaknys. Jeigu žiema pasitaikė šilta ir žemė neturi įšalo – kieme eglę persodinti galima ir sausio mėnesį.