Kas nutinka, jei vairuojate be galiojančio automobilio draudimo?

Vairavimas be galiojančio privalomojo civilinės atsakomybės automobilio draudimo Lietuvoje yra laikomas teisės aktų pažeidimu, už kurį numatyta atsakomybė, ir vertinamas kaip itin rizikingas veiksmas, galintis sukelti reikšmingų finansinių bei teisinių pasekmių. Kiekviena eisme dalyvaujanti motorinė transporto priemonė turi turėti privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą. Nepaisant šio reikalavimo, kai kurie vairuotojai vis dar neįvertina galimų pasekmių. Eismo įvykio metu draudimo neturėjimas gali sukelti ne tik rimtų finansinių nuostolių, bet ir teisinių problemų. Šiame straipsnyje aptariamos pagrindinės baudos, finansinė atsakomybė bei kitos sankcijos, kurios gresia už vairavimą be privalomojo draudimo.

Baudos už vairavimą be privalomojo draudimo Lietuvoje

 

Pagal Lietuvos administracinių nusižengimų kodeksą, vairavimas be galiojančio privalomojo automobilio draudimo užtraukia baudą nuo 60 iki 120 eurų. Jei toks pažeidimas kartojamas, baudos dydis gali padidėti iki 240 eurų, kartu pridedant papildomas sankcijas. Be to, policijos pareigūnai turi teisę laikinai sustabdyti transporto priemonės naudojimą, kol bus įsigytas draudimas. Norėdami išvengti tokių situacijų, automobilio privalomasis draudimas užtikrins teisinę apsaugą kelyje.

 

Finansinė atsakomybė eismo įvykio be draudimo atveju

 

Sukėlus avariją be galiojančio draudimo, vairuotojas privalo savo lėšomis atlyginti visą kitai šaliai padarytą žalą – tiek turtinę, tiek asmens sveikatai. Tokios išlaidos dažnai siekia tūkstančius eurų, todėl draudimo neturėjimas gali tapti dideliu finansiniu smūgiu. Privalomasis draudimas apsaugo nuo šių išlaidų, todėl būtina užtikrinti, kad jis visuomet būtų galiojantis.

 

Teisinės pasekmės ir bylinėjimosi išlaidos už vairavimą be draudimo

 

Vairavimas be galiojančio privalomojo civilinės atsakomybės draudimo gali sukelti ne tik administracines sankcijas, bet ir papildomas bylinėjimosi išlaidas. Jei vairuotojas sukelia eismo įvykį be draudimo, nukentėjusioji šalis turi teisę kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo. Tokiais atvejais vairuotojui gali tekti ne tik padengti žalą, bet ir apmokėti visas teismo išlaidas – nuo žyminio mokesčio iki advokatų paslaugų. Šios išlaidos gali siekti kelis šimtus ar net tūkstančius eurų, priklausomai nuo bylos sudėtingumo ir ginčo apimties.

 

Vairavimas be galiojančio draudimo yra rizika, kurios galima lengvai išvengti. Investavę į privalomąjį draudimą, užtikrinsite ne tik savo, bet ir kitų saugumą kelyje. Pagalvokite, ar verta rizikuoti dėl trumpalaikio taupymo, kai tai gali lemti dideles finansines ir teisines pasekmes.