Visgi, dantenų kraujavimas ne visada yra susijęs tik su burnos higiena. Kartais kraujuojančių dantenų problema kyla dėl netinkamos dantų valymo technikos ar per kieto dantų šepetėlio naudojimo, kuris mechaniškai pažeidžia dantenas. Su dantenų kraujavimu gali susidurti ir žmonės, kurie vartoja daug cukraus ar kitų, apnašų susidarymą skatinančių maisto produktų. Dar viena priežastis, dėl kurios gali pasireikšti dantenų kraujavimas – stresas ir nusilpęs imunitetas.
Tam tikrais atvejais dantenų kraujavimas gali pasireikšti ir dėl kitų, visiškai su burnos ertmės būkle nesusijusių ligų. Dantenų kraujavimą gali paskatinti diabetas, hormoniniai pokyčiai (ypač nėštumas), kraujo krešėjimo sutrikimai arba tam tikri medikamentai, pavyzdžiui, kraują skystinantys vaistai. Dantenų kraujavimo negalima ignoruoti. Pasireiškus šiam požymiui, reikia kuo skubiau kreiptis į specialistus, nes ankstyvas gydymas padeda išvengti didesnių dantų pažeidimų ir rimtesnių ligų. Aptarkime, kaip reikėtų spręsti kraujuojančių dantenų problemą ir kokie signalai įspėja, jog būtina kreiptis į specialistus.
Kaip spręsti dantenų kraujavimo problemą?
Susidūrus su kraujuojančių dantenų problema, visų pirma reikia skirti didesnį dėmesį kasdienei burnos higienai. Dantis reikia valyti reguliariai, du kartus per dieną. Būtina naudoti minkštus šerelius turintį dantų šepetėlį, kuris nepažeidžia jautrių dantenų. Taip pat reikėtų naudoti tarpdančių siūlą arba tarpdančių šepetėlį, nes su šiomis priemonėmis galima pašalinti nepatogioje vietoje susiformavusias apnašas, kurių neįmanoma pasiekti dantų šepetėliu. Taip pat svarbu rinktis dantų pastą, praturtintą antibakteriniais komponentais, kurie padeda kovoti su uždegimą sukeliančiomis bakterijomis. Antibakteriniai burnos skalavimo skysčiai taip pat yra veiksminga priemonė, kuri padeda užkirsti kelią dantenų uždegimui.
Jeigu po atliktų dantų priežiūros korekcijų, dantenų kraujavimas vis tiek neišnyksta, tuomet būtina kreiptis į odontologą. Specialistas atliks išsamią apžiūrą ir nustatys tikslią dantenų kraujavimo priežastį. Su tokia problema į odontologo kabinetą atvykusiems pacientams visų pirma rekomenduojama atlikti profesionalų dantų valymą. Tokios procedūros metu pašalinamos susikaupusios apnašos ir dantų akmenys. Tai padeda sumažinti dantenų dirginimą ir uždegimą. Jei pacientui diagnozuojamas gingivitas ar periodontitas, odontologas gali rekomenduoti specialią periodonto terapiją. Pagrindinis tokios terapijos tikslas – atkurti sveiką dantenų būklę ir užkirsti kelią tolesniam ligos progresavimui.
Svarbu pabrėžti, kad sveikos dantenos priklauso ne tik nuo kasdienės burnos ertmės priežiūros ar odontologinių procedūrų, bet ir nuo mitybos įpročių. Subalansuota mityba, turinti pakankamai vitaminų ir mineralų, o ypač vitamino C, yra būtina sąlyga dantenų sveikatai palaikyti. Taip pat reikėtų vengti rūkymo ir sumažinti cukraus kiekį maiste, nes šie veiksniai skatina bakterijų dauginimąsi burnoje ir didina dantenų uždegimo riziką.
Kada reikėtų kreiptis į specialistą?
Jeigu dantenų kraujavimas tęsiasi ilgiau nei savaitę, o kartu pasireiškia ir tokie simptomai, kaip dantenų patinimas, jautrumas, skausmas ar blogas burnos kvapas, tai yra akivaizdus ženklas, kad reikia kreiptis į specialistus. Šie požymiai dažnai įspėja apie prasidėjusius uždegiminius procesus. Negydomas uždegimas gali transformuotis į labai grėsmingas ligas, tokias kaip periodontitas.
Ankstyvas kreipimasis į specialistą leidžia efektyviai spręsti dantenų problemas ir išvengti ilgalaikių pasekmių, tokių kaip dantų netekimas ar žandikaulio kaulo pažeidimai. Vilniuje įsikūrusioje klinikoje 32:Balti dirbantys profesionalai siūlo aukštos kokybės odontologines paslaugas, padedančias išspręsti dantenų kraujavimo problemas. Čia Jums bus atlikta profilaktinė apžiūra bei profesionalus dantų valymas. Esant poreikiui, bus pritaikyti ir kiti gydymo metodai. Patyrę specialistai ne tik padės atkurti dantenų sveikatą, bet ir suteiks naudingas rekomendacijas, kurios padės išvengti panašaus pobūdžio problemų ateityje.
Tinkamai burnos priežiūra – investicija į dantų sveikatą
Reguliari burnos higiena yra vienas iš esminių veiksnių, padedančių išlaikyti gražią šypseną ir sveikus dantis. Kasdienis dantų valymas, tarpdančių priežiūra ir antibakterinių burnos skalavimo skysčių naudojimas taip pat efektyviai pašalina susikaupusias apnašas ir sumažina bakterijų dauginimosi riziką. Tai paprastos, bet veiksmingos priemonės, kurios efektyviai apsaugo nuo dantenų uždegimo, ėduonies ir kitų burnos ertmės problemų.
Ne mažiau svarbūs ir reguliarūs vizitai pas odontologą. Jie padeda pastebėti pirminėje stadijoje esančius dantų bei dantenų pažeidimus ir laikui juos pašalinti. O laiku išspręstos problemos leidžia išvengti sudėtingų ir brangių dantų gydymo procedūrų ateityje.
Rašyti atsakymą