Tręšiantiems TIK mėšlu ir (ar) srutomis arba tręšiamaisiais produktais (azoto trąšomis) tręšimo planas NĖRA PRIVALOMAS. Anksčiau tręšiantiems mėšlu toks planas buvo privalomas. Po šio keitimo tręšimo planas privalomas tik jeigu tręšiama kompleksiškai, t.y. ir mėšlu, ir (ar) srutomis, ir azoto turinčiomis trąšomis. Kitaip tariant, tręšimo planas reikalingas tik šiais trimis išskirtinais atvejais, t.y. kai tas pats laukas:
- tręšiamas mėšlu ir azoto turinčiomis trąšomis;
- tręšiamas srutomis ir azoto turinčiomis trąšomis;
- tręšiamas mėšlu ir srutomis bei azoto turinčiomis trąšomis.
Iki tręšimo sezono bus pakeistas šiuo metu derinamas Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašas, kuriame bus grąžintas iki 30 ha plotas, kuriam tręšimo planas bus neprivalomas. Tręšimo planas bus reikalingas, kaip ir anksčiau, tik tada, kai bus tręšiama 30 ha ir didesnis plotas ir TIK tuo atveju, kai bus tręšiama kompleksiškai: mėšlu ir (ar) srutomis, ir azoto trąšomis. Tokiu atveju tręšimo planas privalomai turės būti rengiamas tręšiamiems laukams, o ne visam ūkiui. Jeigu ūkis atskirus laukus tręš išskirtinai tik mėšlu (srutomis), o kitus – išskirtinai tik mineralinėmis trąšomis, tręšimo planas nebus privalomas.
Atsiranda laisvumas ir pildant mineralinių (neorganinių) ir organinių trąšų žurnalus. Žurnalą bus galima pildyti Žemės ūkio duomenų centro PPIS (https://paseliai.vic.lt) arba popierinėje, arba elektroninėje formoje. Duomenys popierinėje ar elektroninėje formoje gali būti pateikiami lauko arba valdos lygmeniu.
Visais atvejais žurnalų pildymas PPIS elektroninėje aplinkoje mažina patikrų kiekį ūkiuose, ką visada žemdirbiai ir akcentuoja.
Taip pat svarbu žinoti, jog pareiškėjai, dalyvaujantys Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano ekologinėse sistemose, pagal kurias draudžiama naudoti mineralines ir (ar) organines trąšas, žurnalus privalės pildyti bendra, aukščiau išdėstyta, tvarka (papildomų žurnalų pildyti nereikės).
Rašyti atsakymą