Šiemet dėl palankių gamtinių sąlygų gana anksti prasidėjęs miškasodis jau įsibėgėja. Iš Valstybinių miškų urėdijos (VMU) padalinių pirmieji medžius suskubo sodinti kretingiškiai dar kovo pradžioje. Šiuo metu miško atkūrimo darbai sparčiai vyksta visuose VMU regioninių padalinių prižiūrimuose miškuose.
Iš viso šiais metais planuojama atkurti 8663 ha valstybinių miškų ir įveisti 523 ha naujų. Lietuvos miškuose daugiausia auga spygliuočių, tad ir miškasodžio metu daugiausia pasodinama eglių ir pušų. Šių rūšių spygliuočių sodmenys sudaro du trečdalius visų per miškasodį panaudojamų sodmenų, likusieji – lapuočių sodmenys. Šiemet bus pasodinta apie 20 mln. eglių bei pušų ir apie 9,2 mln. juodalksnių, beržų, ąžuolų, klevų, liepų ir kitų lapuočių.
Visi miškasodžiui skirti sodmenys yra užauginami VMU medelynuose. Didžioji jų dalis – iš selekciškai atrinktų sėklų, kurias subrandina geriausių Lietuvos medžių palikuonys.
Kaip užgimsta miškas, visuomenė galės susipažinti per Nacionalinį miškasodį balandžio 27 d. Jis vyks 47 skirtingose vietovėse. Kartu su talkininkais tądien planuojama pasodinti apie 100 ha miško. Juos apsodinti miškininkai atveš apie 400 tūkst. įvairių sodmenų.
Rašyti atsakymą