Molėtų rajone aidėjo ir Šilutės GMP sirenos

Šilutės greitosios pagalbos medikams varžybose teko atlikti sunkias užduotis. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Savaitgalį dvi dienas Molėtų rajone vykusiose 5-osiose tarptautinėse Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynėse sugebėjimus greitai bei efektyviai gelbėti žmonių gyvybes demonstravo 87 medikai iš Lietuvos ir 19 – iš užsienio.

Kaip ir kasmet, į žaidynes vyko ir Šilutės GMP komanda. Nors lyderiais pripažinti klaipėdiečiai, medikai vieningai sutaria, kad vis dėlto pagrindiniais nugalėtojais tapo kiekvienas šalies gyventojas, nes būtent jie naudojasi greitosios pagalbos paslaugomis.

Žaidynės rengiamos tam, kad medikai pasidalintų patirtimi ir geriau pasiruoštų savo darbui.Išgirdo asmeninę padėką

Šiemet kovoti dėl geriausios GMP medikų komandos titulo iš Šilutės išvyko GMP bendruomenės slaugytojos Gitana Mockienė, Ugnė Urbonaitė ir ekipažo vairuotojas Žydrūnas Rupainis. U.Urbonaitė ir Ž.Rupainis varžybose jau yra dalyvavę kaip stebėtojai, o štai G.Mockienė į pašėlusių įvykių sūkurį papuolė pirmą kartą.

Medikė apgailestavo, kad šiemet drauge su komanda į varžybas stebėtojai nevažiavo, tad palaikymo vietoje šiek tiek trūko. Tačiau džiugino iš Šilutės ligoninės priėmimo skyriaus siunčiamos drąsinančios SMS žinutės.

„Buvo situacijų, kai norėjosi kam nors padėti galvą ant peties, – šypsojosi medikė G.Mockienė. – Užduotys pasitaikė tikrai sunkios, net patys organizatoriai tai patvirtino. Tačiau viskas dėl to, kad reikia tobulėti. Lietuvos greitosios pagalbos medikų pasiruošimo lygis kasmet kyla“.

Pasak G.Mockienės, šilutiškių komanda, vykdydama užduotis, padarė viską, ką galėjo, ir vertinimais liko patenkinta. Pačią medikę gyrė ir vienoje iš inscenizuotos nelaimės scenų mirusio vyro žmoną vaidinanti Moterų krizių centro darbuotoja.

Su vyro mirties faktu negalinti susitaikyti žmona kaltino visus – likimą, medikus ir save pačią, o GMP komandai teko užduotis padėti jai nusiraminti. Vėliau našle tapusią moterį vaidinusi vertintoja gyrė G.Mockienės darbą ir sakė jautusi didelį palaikymą.

Žavėjosi „ligonių“ meistriškumuŠilutės GMP komanda teigė drauge su visos šalies medikais pajutusi nenugalimą vienybės jausmą. Organizatorių nuotr.

Dar viena žaidynių užduotis – sudėtingo gimdymo namuose priėmimas. Šioje situacijoje medikai turėjo priimti teisingus sprendimus, suleisti teisingas dozes vaistų, tinkamai priimti naujagimį ir nepasiduoti chaotiškiems besijaudinančios gimdyvės „motinos“ veiksmams.

Žaidynių dalyviai taip pat „gaivino“ suaugusįjį ir vaiką, o ekipažų vairuotojai rungėsi sudėtingoje vikrumo ir žmogaus gaivinimo įgūdžių reikalaujančioje estafetėje.

Daugiausia žinių reikalaujanti ir labiausiai įtempta medikams pasirodė vakarinė užduotis „Masinė nelaimė naktį“. Atvykę į užduotį medikai rado didelę grupę sunkiai nukentėjusių žmonių, kai kurių gyvybė jau geso. Iššūkis teko rimtas – tamsoje atsirinkti, kam pirmiausia suteikti pagalbą, nes suklydus daugelio „nukentėjusiųjų“ laukė „mirtis“.

Užduotį sunkino tai, kad kai kurie nesunkiai sužeisti „ligoniai“ garsiausiai šaukėsi pagalbos ir griežtai reikalavo padėti būtent jiems. Taigi medikai privalėjo ne tik teikti pagalbą, bet ir sugebėti nuraminti tuos, kurie trukdė jų darbui.

Masinės nelaimės užduotyje kaip savanoriai „nukentėjusieji“ dalyvavo ir dainininkė Mia, šokėjas Andrius Butkus bei dainininko Merūno žmona Erika Vitulskienė. Televizijos žvaigždės siekė atkreipti visuomenės dėmesį į šiuos pirmosiose medicinos fronto linijose dirbančius medikus.

Šilutiškių komandai tekusių nukentėjusiųjų grupėje šou žvaigždžių nebuvo, tačiau G.Mockienė juokavo, kad „artistų“ jiems tikrai netrūko. Visi „nukentėjusieji“ taip įsijautė į vaidmenis, kad emocijos liejosi per kraštus.

Šilutės GMP komanda teigė drauge su visos šalies medikais pajutusi nenugalimą vienybės jausmą. Organizatorių nuotr.Patirtis – neįkainojama

„Bijojau dalyvauti rungtynėse. Pirmiausiai norėjau viską pamatyti palaikymo komandos narės akimis, bet dabar galiu drąsiai sakyti, kad važiuočiau dar kartą“, – sakė medikė.

Nors dirbdami kasdienį darbą medikai irgi gauna daug patirties, rungtynės, kuriose esi akylai stebimas profesionalų, riboja laiko limitas, – puikus būdas pasitikrinti žinias ekstremaliose situacijose ir sužinoti nauja.

„Rungtynėms ruošėmės ir savarankiškai, ir drauge su jau rungtynėse dalyvavusiais kolegomis. Buvo įdomu, nes pirmą kartą pamačiau kvėpuojantį žmogaus muliažą, netgi buvo galima užčiuopti jo pulsą. Visa tai buvo įdomi patirtis“, – konstatavo G.Mockienė.