Griežtai draudžiama į vandenį lipti apsvaigusiems nuo alkoholio ar kitų narkotinių medžiagų. Apsvaigęs žmogus aplinką ir savo galimybes vertina neadekvačiai, todėl iki nelaimės – vienas žingsnis.
Nežinodami gylio, nebriskite į vandenį, nesimaudykite nežinomose ar nuošaliose vietose.
Besimokantiems plaukti patartina turėti plaukimo liemenes, pripučiamas rankoves ir kitokias pagalbines priemones. Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Mokėjimas plaukti negarantuoja saugumo – skęsta ir mokantys plaukti žmonės.
Perkaitę saulėje nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.
Vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Vaikams nuolat priminkite, kad būti prie vandens telkinių galima tik prižiūrint suaugusiam žmogui.
Pamatę skęstantį žmogų šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas telefonu 112. Jei įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę. Jei skęstantis žmogus jus sugriebė – išsilaisvinkite nuo jo. Tai galite daryti stumdami jo smakrą nuo savęs, atsispirdami kojomis ar atsistumdami rankomis nuo jo krūtinės, lauždami rankas ar kitais būdais.
Jei pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.
Rašyti atsakymą