Kone likimo ironija galima pavadinti faktą, jog toks pagerbimas surengtas ir aukštų valdininkų bei paties ministro Kęstučio Navicko gražios kalbos skambėjo tomis dienomis, kai visi kiti šalies ūkininkai, trūkus kantrybei, paskelbė protestą prieš pieno perdirbėjus ir pradėjo pilti į laukus bei dalinti pieną nemokamai.
Konkursas „Metų ūkis“ pernai surengtas jau 29-ąjį kartą, o jo nugalėtojus renginyje sveikino aukšti svečiai, jiems surengtas koncertas, įteikti simboliniai Lietuvos vėliavos spalvų obuoliai.
Pagerbimo renginio organizatoriai pažymėjo, jog geriausi iš geriausių šalies žemdirbių nuolat dalyvauja įvairiose Lietuvos kaimo plėtros priemonių programos priemonėse, modernizuoja savo ūkius ir nuolat ieško modernių sprendimų, norėdami išsilaikyti besikeičiančios rinkos sąlygomis.
Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) vadovas Raimundas Juknevičius, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, kiti aukšti svečiai.
Žemės ūkio ministras dėkojo ūkininkams už gaunamas pamokas ir sakė, kad norint susikalbėti, visiems reikia stengtis ir keistis. Pasak K. Navicko, „reikalingas ryšys tarp vartotojo ir ūkininko, kad žinotų vieni kitų lūkesčius ir suprastų, kad yra vieni kitiems reikalingi“.
Pernai konkurse iš viso dalyvavo 323 Lietuvos ūkiai, nuošalyje neliko ir Šilutės krašto žemdirbiai.
Priminsime, kad III vieta pernai skirta Grabupiuose ūkininkaujančiam Vytautui Valančiui, puoselėjančiam daržininkystės ūkį. Vos 30-metį peržengęs ūkininkas šia veikla užsiima jau 7 metus, augina įvairias daržoves bei prieskonines žoleles. Savo produkcija Vytautas prekiauja turguje, tiekia ją ir pajūrio kavinėms, svajoja ir apie savo parduotuvės atidarymą.
II vietą pernai laimėjo Rasa ir Nerijus Arnašiai iš Sugintų (Žemaičių Naumiesčio sen.). Ši šeima užsiima augalininkystės ūkiu, valdo net 200 hektarų, o 100 ha iš jų sėjama kviečių, rapsų, žirnių, pupų ir kt. Ūkininkauja Arnašiai nuo 2008-ųjų.
I vieta pernai skirta Simonos ir Egidijaus Vičkų iš Reizgių k. (Usėnų sen.) ūkiui. Jauna šeima puoselėja mišrų ūkį, kurį perėmė iš tėvų. Jame darbuojasi ne tik visi šeimos nariai, bet samdo ir darbininkų, nes turi 300 ha žemės, laiko 300 galvijų.
Visi konkurso nugalėtojai pernai rugsėjį, kaip ir kasmet, buvo pagerbti ir Ūkininkų šventės (Mykolinių) metu, jiems įteikti specialūs prizai. Visų trijų prizinių vietų laimėtojai vyko ir į respublikinį renginį Panevėžyje. Juos lydėjo Savivaldybės, Kaimo reikalų skyriaus, LŪS ir Žemės ūkio konsultavimo tarnybos vadovai.
Rašyti atsakymą