Per vieną statybos darbų sezoną Rusnėje iškilo ilgai laukta estakada

 

105412288-a1ba24b3-f472-493d-b5a1-353b0ac15530Rusnė – nedidelis, vos apie 1630 gyventojų turintis Vakarų Lietuvos miestelis, tačiau jį puikiai žino visa šalis, nes čia kiekvieną pavasarį susidaro unikali situacija. Patvinus Atmatos upei, vienintelis kelias į miestelį užliejamas taip, kad automobiliu tampa nepravažiuojamas, o į pagalbą būna pasitelkiami automobilius keliantys traktoriai. Turistams toks pasivažinėjimas – lyg atrakcija, bet kasdien į darbus, mokyklas bei namo skubantiems gyventojams ši stichija buvo kaip reikiant įgrisusi. Po daugybės valdininkų kalbų bei pažadų rusniškiai pagaliau sulaukė ilgai prašytos estakados.

Vasarą pradėjusi estakados statybos darbus AB „Kauno tiltai“ jau atliko didžiąją jų dalį – visos estakados perdangos sijos baigtos montuoti dar praėjusių metų spalio viduryje.

30 metų lauktas projektas

Rusniškių kelis dešimtmečius išsvajotosios estakados statybos darbų pradžia praėjusių metų birželio mėnesį buvo paminėta įbetonuojant simbolinę laiko kapsulę.

„Sulaukėme gyvybiškai svarbaus įvykio, estakados statybos, ir džiaugiamės, kad pagaliau galėsime būti laisvi“, – linkėdama darbininkams sėkmingų darbų tądien sakė Rusnės seniūnė.

Gausiai į renginio vietą susirinkę Rusnės gyventojai džiaugėsi, kad virš užliejamos teritorijos iškilusi estakada pagaliau išspręs ilgus dešimtmečius trukusią vietos susisiekimo problemą.

„Rusnės estakados statyba, tai ne tik vienas svarbiausių projektų Lietuvoje, kurio tikslas pagerinti susisiekimą su unikalia Lietuvos sala, bet ir vienas iš didžiausių AB „Kauno tiltai“ istorijoje.

Mūsų bendrovei iš tiesų yra garbė savo darbu, pastangomis ir kompetencija prisidėti prie visai Lietuvai reikšmingo statinio“, – sakė AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius.

Reikia laukti pavasario

Gelžbetoninė sijinė 460 metrų ilgio, dviejų eismo juostų estakada statoma valstybinės reikšmės kelio Nr. 206 Šilutė–Rusnė kasmet užliejamame ruože.

Įskaitant estakados prieigas ir atramines sieneles visas ilgis siekia net 750 metrų.

Statant estakadą jau įrengta 416 spraustinių polių, sumontuotos 64 kolonos ir 16 rygelių.

Pabaigus visų 170 perdangos sijų montavimą, ant jų viršaus įrengus gelžbetoninę monolitinę plokštę ir atlikus betonavimo darbus, šiuo metu vyksta technologinė pertrauka.

„Pavasarį, prasidėjus naujam sezonui, vyks estakados viršaus pakloto įrengimo darbai: hidroizoliacija, deformacinių pjūvių įrengimas, vandens surinkimo ir nuvedimo sistemų montavimas, apsauginių atitvarų, turėklų įrengimas, asfalto dangos ant perdangos klojimo darbai ir t.t.“, – sako už Rusnės estakados statybos darbus vykdančios tiltų statybos aikštelės darbų vadovas Alvydas Vasiliauskas.

Rusnės estakados statybos metu transporto eismas vyksta įrengtu aplinkkeliu, šalia statybvietės iš betono plokščių įrengtas ir technologinis kelias, kuris bus naudojamas ir mašinoms perkelti potvynio metu. Nors Rusnės bendruomenė labai tikisi gamtos pagalbos ir kad šiemet automobilių kelti per užlietą kelią neteks.

Rekonstrukcijos darbams – nauji konkursai

Asfaltuotas kelias, kuriame statoma estakada, yra vienintelis, vedantis į Rusnę. Jį dažniausiai apie 40 dienų per metus užlieja Atmatos upės potvynis ir kelias būna nepravažiuojamas lengvaisiais automobiliais.

Estakada turėtų būti baigta kaip ir planuota – šių metų gegužę. Pasak A. Vasiliausko, darbus spartino tai, kad estakados statybai reikalingi gelžbetoniniai gaminiai, t.y. kolonos, rygeliai, sijos buvo pagaminti iš anksto ir surenkami statybos vietoje.

Be to, perdangos plokštė buvo įrengiama iškart su išlyginamuoju sluoksniu. „Statydami šį Rusnės gyventojams ypatingą statinį, kasdien jautėmės vietos bendruomenės dalimi.

Rusniškiai labai vertina mūsų darbą, o mes džiaugiamės, galėdami prisidėti prie patogesnio susisiekimo, kuris artimoje ateityje nepriklausys nuo gamtos sąlygų ir nekels tiek rūpesčių“, – sako A. Vasiliauskas. Estakados statybos darbus atlieka AB „Kauno tiltai“ ir „TEC Infrastructure“ konsorciumas. Estakados statybų pabaiga numatoma 2019 metų gegužę.

lrytas.lt inf.