Poezijos kūrėjų ir mėgėjų susitikimas Kintų bibliotekoje

5 Kintu biblioteka poezijos skaitymaiKovo 21-ąją paminėta pasaulinė poezijos diena, šia proga Kintų bibliotekoje vyko poezijos mylėtojų ir kūrėjų susitikimas – skaitymai „Poezija kalba tiems, kurie gali suprasti daugiau negu jinai gali pasakyti“ (Marcelijus Martinaitis).

Savo eilėmis pasidalinti atvyko svečiai iš poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Branduma“, asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ (Kretinga) nariai, kintiškiai kūrėjai.
Renginį pradėjo Kintų pagrindinės mokyklos mažosios skaitovės – priešmokyklinukė Urtė Šimonytė ir pirmokė Austėja. Muzikinius kūrinius susirinkusiems dovanojo Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos skyriaus mokiniai Austėja Nausėdaitė, Jolita Mažonaitė, Vytenis Papievis, o kartu su Auguste Ežerskyte dar atliko ir dainą „When we were young“, kuri ypač sužavėjo žiūrovus. Moksleivius ruošė mokytoja Asta Rupšauskienė.

Graikai teoretikai poeziją apibrėžia kaip įkvėpimo vaisių. Anot jų, poetu negalima tapti, juo reikia gimti. Renginio dalyviai visgi tvirtino, kad save, kaip poetus, atrado ne iškart. Įkvėpimas aplanko netikėtai, nei vienas jų nesėdi ir nekuria eilių per dienas. Mintys užklumpa netikėčiausiose vietose, užrašyt jas kartais tenka ne tik ant popieriaus skiaučių. Kiekvienas žodis, sugulęs į skambias eilutes, atspindi žmogaus dvasinę būseną, jausmą.

Renginio dalyviai dovanojo savo poezijos knygas, Petras Lengvenis iš Rietavo padovanojo savo žmonos a.a. Birutės Lengvenienės, kilusios iš Švėkšnos, poezijos rinktinę, humoreskų knygą „Be rožėtų užuolaidų“, Elenos Dekaminavičienės knygą apie šios rašytojos kūrybą „Tylos upė“. Susirinkusius žavėjo vyro atsidavimas propaguojant žmonos kūrybą – paaukojęs santaupas jis naujai išleido jos knygas bei jos atminimui įrengė muziejų namuose. Kartu atvykusi skaitovė Regina Tolenienė išraiškingai skaitė linksmąsias humoreskas.

Asociacijos „Branduma“ Klaipėdos skyriaus pirmininkė, ne tik eilėraščių, bet ir muzikos kūrėja, ansamblio „Vakaro žaros“ vadovė Janina Žemaičiūnienė dovanojo ne tik jausmingas eiles iš savo pirmosios knygos „Uždeki širdžiai po žvakelę“, bet ir dainelių vaikas iki 3 metų rinkinį „Vir vir vir pelytė“. Jos pačios nuomone, „poezija yra mūsų sielos žydėjimas, o gyvenimas yra gražus“.

Asociacijos „Branduma“ prezidiumo narys, Žemaitijos regiono ir Klaipėdos krašto koordinatorius, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos, Amerikos lietuvių rašytojų draugijos narys, metafizikos mokslų daktaras, Vydūno filosofijos puoselėtojas Vilimantas Zablockis padovanojo Kintų bibliotekai dar spaustuvės dažais kvepiančią, naujausią savo kūrybos knygą „Žemiečiai“, o  Klaipėdos universiteto Menų fakulteto dėstytoja, poetė Nijolė Puzanauskienė – savo antrąją poezijos knygą „Apyaušrio miestas“.

Keleto poezijos knygų autorė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė, medikė Gerda Jankevičiūtė – Petraitienė, dirbanti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, skaitė eilėraščius ne tik iš jau išleistų, bet ir būsimų knygų. Norą kurti pajutusi ne taip jau ir senai, tad ir pasirodymai renginiuose dar būna nedrąsūs.

Kintiškė Laimutė Mataitienė, eilėraščių knygos „Lapkritys“ autorė, nedrįsta savęs vadinti poete, tačiau jos eilėmis žavėjosi ne tik susirinkusieji, bet ir kolegos poetai. Jie netgi kvietė Laimutę prisijungti prie jų asociacijos „Branduma“ arba Kintuose steigti savo padalinį. Toks įvertinimas mūsų kraštietei, tikimės, bus paskata ir toliau kurti, užrašyti savo mintis, o ateityje lauksime naujos jos poezijos knygos.

Bibliotekos lentynos pasipildė jausmingumo, spalvingumo ir dvasinio taurumo knygelėmis. Visi šie poezijos kūrėjai dovanodami savo eiles skaitytojams, dovanoja dalelę savęs, kiekviename iš mūsų pažadina norą pažvelgti į mus supančią aplinką kitomis akimis, pastebėti detales, pasidžiaugti ne tik atbundančia gamta, bet ir mūsų pačių siela.