Šiuo renginiu siekiama supažindinti su žydų tautos gyvenimu Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje.
Tolerancija garsėjusioje LDK jie turėjo neblogas sąlygas ne tik gyventi, bet ir mokytis, kurti savo pasaulį. Šia tema pranešimą „Žydų gyvenimas LDK ir litvakų bendruomenės susiformavimas“ skaitys Klaipėdos universiteto istorijos mokslų daktaras Hektoras Vitkus. Iki šiol iki galo nėra aiškūs Rusnėje prieš keletą metų paminklu su Mahatma Gandžiu pagerbto Hermano Kalenbacho ryšiai su Žemaičių Naumiesčiu. Apie tai pranešimą „Kaip netikėtai gali prabilti istorija“ skaitys praeities tyrėjas Vytautas Toleikis. Tautinių bendrijų Tarybos pirmininkas Daumantas Todesas atskleis mažai žinomus faktus apie žydų trėmimus į Sibirą XX a. pradžioje, ką išgyveno ši tauta carinėje Rusijoje. Plungiškis Eugenijus Bunka supažindins su litvakų „Atminties sodu“, kuris kuriamas norint priminti ir pagerbti iš įvairių Žemaitijos miestelių kilusius šios tautos gyventojus. Naumiestiškė gimnazistė Guoda Majutė supažindins su miestelio pastatais, kuriuose gyveno ir dirbo žydų tautybės žmonės.
Konferencijos dalyviai taip pat bus kviečiami padiskutuoti, kaip ateityje galėtų būti panaudotas (įveiklintas) miestelio centre esantis sinagogos pastatas. Panaikinus avarinę jo būklę, pastatas jau keletą metų be ryškesnės ateities stovi nenaudojamas.
Konferencijos pradžia – 10 valandą, vieta – Žemaičių Naumiesčio gimnazijos salė, Mokyklos g. 1. Rengėjas – Žemaičių Naumiesčio muziejus (Šilutės H. Šojaus muziejaus ekspozicija) su partneriais: Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialu. Galimybę konferenciją surengti sudarė – Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, prisidedant Šilutės rajono savivaldybei bei Astos Leonavičienės įmonei. Kviečiame ir laukiame.
Rašyti atsakymą