Šiandien privačių sodybų šeimininkai, statybos darbų meistrai ir įmonių vadovai jau gerai žino šį centrą, nes reikalingą vidaus interjero ar buities daiktą, statybai reikalingas medžiagas gali išsirinkti iš 50 tūkst. prekių pavadinimų.
„Statyk pats“ nėra kurio nors statybos ar buitinių gaminių tinklo prekybos centras. Bendrovės vadovai prekių asortimentą įsigyja iš visų galimų tiekėjų. Jiems svarbiausia, kad prekių kokybė ir jų kaina atitiktų Šilutės krašto žmonių poreikius.
Visos paslaugos – kolektyvinis darbas
Pasak „Statyk pats“ komercijos direktoriaus Vlado Kainovaičio, tiek bendrovės direktorius Dževaldas Žemaitaitis, tiek valdybos pirmininkas Rimantas Žemaitaitis per visą bendrovės veiklos laikotarpį stengėsi suburti kolektyvą, kuris sugebėtų kuo geriau aptarnauti čia užsukančius žmones. Nes net ir dabar, kai prekybos centre yra tokia prekių gausa, dar būna situacijų, kad žmogus neranda to, ko jam reikia. Tuomet prekybininkai – konsultantai registruoja pirkėjo kontaktus ir per parą informuoja, kada tokia prekė bus atvežta.
Prekybos centre „Statyk pats“ dirba 45 žmonių kolektyvas. Ir niekam nėra paslaptis, kad iškraunant prekes ir jas dėliojant ant prekystalių neretai galima pamatyti dirbančius ir direktorių, ir komercijos direktorių. Kiekvienas čia dirbantis žmogus turi konkrečias pareigas, bet jeigu reikia, visi vienas kitam padeda, kad prekės kuo greičiau pasiektų pirkėjus.
Toks kolektyvinis darbas yra svarbus norint, kad klientas centre rastų norimą prekę, gautų konsultaciją, kad prekė jam būtų pristatyta į automobilį, o jeigu reikia – ir į namus. Ilgą laiką bendrovė ir nuveždavo pirkinius pirkėjams, tačiau pastaruoju metu tokią paslaugą perdavė čia pat Šilutėje užaugusiai bendrovei „Tigrida“.
Dalis centro prekių yra išdėliota savitarnos lentynose, bet nemažai jų pirkėjai gauna tiesiog iš pardavėjų rankų. Čia dirbantiems prekybininkams svarbu, kad pirkėjas įsigytų būtent tą daiktą, kurio jam reikia ir negaištų laiko jį keisdamas. Darbuotojai mielai konsultuoja pirkėjus, kurią prekę geriau pasirinkti. Būtent todėl „Statyk pats“ pardavėjų – konsultantų yra šiek tiek daugiau nei jų realiai reikėtų, nes taip yra patogiau klientui.
Apskaičiuoja tikslų prekių kiekį
„Statyk pats“ vadovai džiaugiasi savo išugdytais darbuotojais. Kaip vieną iš pavyzdžių V. Kainovaitis mini statybinių medžiagų skyriaus vedėją Remigijų Pocių ir kelis jo pardavėjus konsultantus. Į prekybos centrą dažnai užsuka statybas suplanavę klientai arba jų įgalioti statybų meistrai, kurie turi būsimo statinio projektą, tačiau nežino reikiamų medžiagų kiekių. R. Pocius su komanda nesunkiai suskaičiuoja tikslius medžiagų kiekius, kad pirkėjas nepatirtų nuostolių.
Būna, kad projektuotojai statiniui ieško medžiagų, kurios yra gamintos jau senstelėjusiomis technologijomis, ir gali būti pakeistos kokybiškesnėmis. Todėl „Statyk pats“ konsultantai dažnai vyksta į įvairius naujų prekių pristatymus, kad klientams galėtų patarti įsigyti geriausios kokybės, šilumą taupančias ir atsparias įvairiems neigiamiems poveikiams prekes.

Atlaikė karantiną, stiprina kolektyvą
Koronaviruso karantinas visą praėjusį pavasarį buvo tikras išbandymas ir šiam kolektyvui. „Dabar jau galime sakyti, kad trijų mėnesių išbandymą atlaikėme, išvengėme darbuotojų atleidimų“, – sako V. Kainovaitis. Nors po kelis darbuotojus ir teko siųsti prastovai, vis dėlto didesnė darbuotojų dalis ir karantino metu turėjo darbo. Kadangi į prekybos sales žmonių įleisti nebuvo galima, prekiauti teko nunešant pasirinktas prekes iki pirkėjų. Dabar darbuotojai, prisiminę karantiną sako, jog „prisivaikščiojo į valias“. Kitos išeities įmonės vadovai nematė, nes dėl karantino keliems mėnesiams darbuotojų atostogauti neišleisi.
Nuo pat karantino pradžios bendrovės valdyba nusprendė tiekti darbuotojams nemokamus pietus. Taip jie mažiau turėjo kontaktų gatvėje ir nors dalinai saugojo savo sveikatą.
Per 14 metų susidraugavęs kolektyvas jau nori pabūti kartu miesto bei rajono gyvenviečių šventėse. „Todėl organizuojame kalėdinį pobūvį, o nuo praėjusių metų sudarėme komandą, kuri virė kopūstienę Žemaičių Naumiesčio Mykolinėse. Šiemet dalyvavome ir Žuvienės virimo čempionate Rusnėje. Jau apsisprendėme, kad tokiose šventėse dalyvausime kasmet“, – baigdamas pokalbį sakė V. Kainovaitis.
Rašyti atsakymą