Problemą dėl gimnazijų klasių dydžio padės išspręsti ministerija

„Šilutės naujienose” jau rašėme apie praėjusio mėnesio Savivaldybės tarybos posėdyje įsiplieskusią diskusiją dėl mokinių skaičiaus gimnazijų klasėse mažinimo. Regis, problema sprendžiasi aukštesniuoju lygiu, mat Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau priėmė nutarimą keisti atitinkamą mokyklų tinklo kūrimo taisyklių nuostatą.  

Asociatyvi nuotr.

Ministerija informuoja, kad nuo kitų mokslo metų pradžios – šių metų Rugsėjo 1-osios, miestelių gimnazijose bus galima sudaryti III ir IV gimnazijos klases, jeigu jose mokysis ne mažiau kaip 12 mokinių. Bet tam keliama ir sąlyga, kad vietos savivaldybės turės prisidėti, skirdamos 50 proc. mokymo lėšų.

Pasak naujosios švietimo ministrės Ramintos Popovienės, taip tęsiamas pažadas išsaugoti mažesnes gimnazijas ir leisti savivaldybėms spręsti, kaip organizuoti savo mokyklų tinklą pagal konkrečią situaciją.

„Jeigu laikytumės prieš tai numatyto reikalavimo, kad baigiamosiose klasėse turi būti 21 mokinys, 56 mokyklos naujais mokslo metais jau negalėtų formuoti III gimnazinių klasių. Sudarant sąlygas išlaikyti gimnazijas miesteliuose, mokiniams nereikės gaišti laiko kelyje, rytais nereikės taip anksti keltis, daliai jų bus didesnės galimybės lankyti popamokinius būrelius. Į mokyklą bus lengviau pritraukti ir naujus mokytojus. Be to, miestelyje esanti gimnazija pakelia ir visos gyvenvietės vertę, į tokią vietą noriau keliasi jaunos šeimos“, – ministerijos informacijoje cituojama ministrė.

Išimtis padaryta tik Neringos savivaldybei, kurioje veikia vos viena gimnazija. Čia bus leidžiama sudaryti ir mažesnes negu 12 mokinių klases, mat kitaip tenykščiai mokinukai vidurinį išsilavinimą galėtų įsigyti tik Klaipėdos mieste. O iki tenykščių gimnazijų jiems tektų įveikti pusšimčio kilometrų atstumą, be kita ko, dar ir prisitaikant prie kelto per Kuršių marias grafiko. Prie savosios gimnazijos išlaikymo taip pat teks finansiškai prisidėti Neringos savivaldybei.

Tiesa, savivaldybės, kuriose bus nutarta formuoti 12 gimnazistų klases, ministerijai turės pateikti tarybų sprendimus, kad šios sutinka skirti mokykloms papildomą finansavimą. Savo ruožtu ŠMSM tokių gimnazijų sąrašą tvirtins iš naujo ir joms bus skiriama 50 proc. mokymo lėšų iš valstybės biudžeto.

Pagal ŠMSM inf.