Programavimas – kodėl verta pradėti mokytis jauname amžiuje

 

kompiuteris-klaviatraIki šiol vis dar didžioji dalis žmonių į kompiuterinį programavimą žvelgia taip, lyg tai būtų labai išskirtinė ir technologiškai pažangi veikla, kuri yra įdomi tik labai nedideliam žmonių ratui. Tačiau iš tikrųjų programavimas bėgant laikui tampa nauja universalia bendravimo kalba.

Tai yra įgūdžiai, kurie gali tapti labai naudingi mūsų kasdieniame gyvenime – ypač šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje. Be to, netgi turint visiškai bazinius ir elementarius kompiuterinius bei programavimo įgūdžius tampa gerokai paprasčiau naudotis išmaniuoju telefonu, tarpusavyje sujungti skirtingus skaitmeninius prietaisus, naudotis įvairiomis virtualiomis platformomis ir atlikti dar daugybę kitų mūsų gyvenimą bei darbą palengvinančių užduočių. Todėl įsivaizduokite, kaip visa tai gali veiksmingai pasitarnauti vaikams, kurie programuoti pradeda visiškai jauname amžiuje.

Geresni kompiuteriniai sugebėjimai

Vidurinėje mokykloje vaikai pradeda mokytis informatikos, tačiau tokių pamokų metu įprastai vaikai nėra mokomi programavimo. Todėl jei vaikai nuo jauno amžiaus pradeda lankyti programavimo būrelius, jie įgyja geresnius kompiuterinius sugebėjimus ir geba kompiuteriu naudotis gerokai pranašiau už kitus, kartu kompiuterines technologijas veiksmingai pasitelkdami ir savo kasdieniame gyvenime. Besidomintiems būreliais vaikams, daugiau informacijos tinklalapyje: https://www.codeacademykids.com/bureliai/

Mokomasi informatinio mąstymo

Informatinis mąstymas (angl. „Computational thinking“) yra gebėjimas savo mintis pakreipti struktūriniu ir loginiu keliu. Pasitelkdami tokį mąstymą vaikai gali žingsnis po žingsnio įgyvendinti tam tikras instrukcijas, kurių pagalba kuria programinį kodą kompiuteryje. Tačiau tai taip pat yra ir mąstymo procesas, kurio dėka galima lengviau išspręsti įvairias gyvenimiškas problemas – panašiu būdu, kaip veikia kompiuteriai. Kompiuterinių programų inžinieriai, programuotojai ir kiti IT specialistai naudoja šį metodą problemų sprendimui. Todėl vaikai mokydamiesi programuoti taip pat mokosi informatinio mąstymo, kuris jiems praverčia daugybėje situacijų.

Skatinamas kūrybiškas mąstymas

Vaikai visuomet yra gerokai kūrybiškesni už suaugusiuosius, todėl mokydamiesi programuoti jie įprasti jiems iškylančias problemas išsprendžia gerokai paprasčiau ir kūrybiškiau. Be to, programavimas skatina vaikų kūrybiškumą ir padeda jiems sustiprinti savo kūrybinius sugebėjimus. Nereikia pamiršti, kad programavimo pagalba vaikai gali pagerinti ir rašymo bei bendravimo sugebėjimus. Todėl tai gali visapusiškai pasitarnauti tiek jų raidoje, tiek ir socialiniame gyvenime.

Didesnės darbo galimybės ateityje

Nors moksleiviai retai galvoja apie savo būsimą darbą, vis dėlto negalima pamiršti ir didesnių darbo bei karjeros galimybių, kurios jų laukia ateityje, kuomet jie turės pakankamai programavimo žinių, kurių taip reikia šiuolaikinėje internetinių technologijų rinkoje. Kadangi vis daugiau darbų yra tiesiogiai susiję su kompiuterinėmis technologijomis, atsiranda ir labai didelė skirtingomis kalbomis programuoti gebančių specialistų paklausa. Todėl jei vaikai nuo mažų dienų pradeda mokytis programuoti ir tai juos sudomina, ateityje jiems gali būti gerokai paprasčiau pasirinkti savo karjeros kelią ir atrasti daug žadantį darbą, kuriame jie jaustųsi laimingi.

Taigi, privalumų, kuriais pasižymi mokėjimas programuoti, yra daugybė – ir ankščiau išvardintais jie tikrai neapsiriboja. Todėl jei iki šiol vis dar svarstėte, ar programavimo būreliai galėtų tikti jūsų vaikams, turite suprasti, kad niekuomet nesužinosite, jei neleisite jiems visų pirma pabandyti.