Rankos pirštų tirpimas gali atrodyti kaip smulkmena. Tačiau taip nėra

Tirpsta rankų pirštai? Tai tikrai nėra smulkmena. Rankų pirštų tirpimas gali būti daugelio gana rimtų ligų priežastis, tad svarbu kreiptis į gydytoją, kuris diagnozuos priežastį ir paskirs labiausiai tinkamą gydymo metodą.

Iliustracija - pexels.com

Jeigu tirpsta rankos pirštai – niekada nesiimkite savarankiškų gydymo metodų, kadangi taip galima padaryti daugiau žalos nei naudos.

Kodėl tirpsta rankų pirštai?

Rankų pirštų tirpimas gali atsirasti dėl labai įvairių priežasčių. Žemiau aptarsime kelias dažniausiai pasitaikančias.

  • Riešo kanalo sindromas. Tai dažniausia rankų tirpimo priežastis. Jį sukelia vidurinio nervo spaudimas rieše. Simptomai gali būti: tirpimas, dilgčiojimas, skausmas ir silpnumas nykštyje, rodomojo, vidurinio ir bevardžio pirštuose.
  • Kaklinės stuburo osteochondrozė. Tai būklė, kuriai būdingas slankstelių kremzlių degeneracija. Dėl to gali susitraukti nervų šaknys, kurios sukelia skausmą, tirpimą ir silpnumą rankose.
  • Reino sindromas. Tai būklė, kuri sukelia kraujagyslių spazmus. Dėl jų sumažėja kraujotaka į rankas ir kojas. Simptomai gali būti priepuolinis pirštų ir kojų baltumas, mėlynumas ir skausmas.
  • Periferinė neuropatija. Tai nervų pažeidimas, kuris gali sukelti tirpimą, dilgčiojimą, skausmą ir silpnumą rankose ir kojose. Diabetas, alkoholizmas ir vitamino B12 trūkumas yra dažnos periferinės neuropatijos priežastys.
  • Slankstelių išvarža. Tai būklė, kai spaudžiamas nugaros smegenų nervas. Tai gali sukelti skausmą, tirpimą ir silpnumą rankose ir rankose.
  • Tuneliniai sindromai. Tai būklė, kuriai būdingas nervo spaudimas siauroje erdvėje, pavyzdžiui, rieše ar alkūnėje. Simptomai gali būti tirpimas, dilgčiojimas, skausmas ir silpnumas paveiktoje srityje.
  • Kitos priežastys. Kai kuriais atvejais rankų pirštų tirpimas gali būti retesnių būklių, tokių kaip vaskulitas, Guillain-Barré sindromas ar išsėtinė sklerozė, simptomas.

Jei jaučiate rankų pirštų tirpimą – labai  svarbu kreiptis į gydytoją. Jis nustatysi skausmo priežastį ir paskirs tinkamą gydymą. Gydytojas gali atlikti tokius tyrimus kaip MRT ar elektromiografija bei  įvertinsjūsų individualią situaciją.

Gydymo metodai – labai įvairūs 

Gydymas priklauso nuo rankų pirštų tirpimo priežasties. Kai kuriais atvejais gali padėti poilsis, ledo kompresai, vaistai nuo skausmo ar uždegimo. Kitiems gali prireikti fizioterapijos, specialių įtvarų ar chirurginės intervencijos.

Tikrai nereikia pergyventi. Tikėtina, kad ši problema bus sutvarkoma labai greitai. Tačiau kuo ilgiau lauksite – tuo skausmas didės ir vėliau gydymas truks ilgiau arba nebus 100 % efektyvus.