Reikalavimai ir vertingi patarimai prieš kelionę su šunimi

Jei nusprendėte pakeliauti, ar tai būtų kelionė Lietuvoje, ar į užsienį, ir pasiimti su savimi šunį, būtina tinkamai pasiruošti. Pirmiausia, svarbu apsvarstyti, kokius daiktus būtina pasiimti. Pavyzdžiui, vykstant stovyklauti, verta pasirūpinti gausiu kiekiu maisto, šviežiu vandeniu ir sveikatai svarbiais produktais. Situacija gali būti kiek kitokia, jei nusprendėte vykti į kitą šalį. Tokiu atveju būtina laikytis reikalavimų, kad galėtumėte sėkmingai mėgautis kelione!

Kelionė į užsienį

Labai patogu, kad įvairiose Europos Sąjungos interneto svetainėse galite rasti aiškiai aprašytus reikalavimus augintiniams. Svarbiausia įsitikinti, kad jūsų šuo turi implantuotą mikroschemą (ar įskaitomą tatuiruotę) bei galiojantį augintinio pasą. Taip pat, šuo turi būti paskiepytas nuo pasiutligės ir, prireikus, nuo kaspinuočio. Norint įrodyti atliktas procedūras, svarbu turėti ES veterinarijos sertifikatą.

Jei keliaujate į ne ES šalis, būtina išsiaiškinti kiekvienos šalies individualius reikalavimus. Be to, svarbu pasidomėti, ar jūsų viešbutis ar kita apgyvendinimo vieta priima gyvūnus. Kai kurios oro linijos taip pat nepriima gyvūnų. Jei lėktuve galima gabenti gyvūnus, būtina iš anksto informuoti skrydžių bendrovę, nes lėktuve galima gabenti tik ribotą gyvūnų skaičių.

Svarbūs daiktai kelionei

Jei keliaujate automobiliu, būtina pasirūpinti šuns saugumu. Jis turėtų būti vežamas tam pritaikytoje transportavimo dėžėje arba specialiais saugos diržais. Reguliariai sustokite, kad šuo galėtų pasivaikščioti ir atsipūsti, ypač jei jis jaučia stresą automobilyje. Vitaminai ar preparatai gali padėti nuraminti šunį kelionės metu. Dažniausiai, jie turėtų būti vartojami likus kelioms valandoms iki išvykimo.

Prieš kelionę verta išsiaiškinti kur yra artimiausios veterinarijos klinikos ir parduotuvės. Tai padės pasiruošti ir sužinoti, kokius gyvūno daiktus pasiimti, kad netrūktų būtinų reikmenų.

Pagrindiniai daiktai, kuriuos reikia pasiimti:

  • Pakankamai šuns maisto.
  • Dubenėliai vandeniui ir maistui.
  • Antkaklis ir pavadėlis.
  • Higienos priemonės.
  • Priemonės nuo parazitų.
  • Drabužiai (jei augintiniui jų reikia).
  • Antsnukis (jei reikalingas).
  • Vaistai ir pirmosios pagalbos rinkinys.
  • Šepetys.
  • Šuniui pažįstami žaislai.

Veterinaro vizitas prieš kelionę

Net jei jūsų augintinis atrodo sveikas, verta suplanuoti vizitą pas veterinarą prieš kelionę. Vizito metu galėsite įsitikinti, kad šuns sveikata gera ir jis pasiruošęs kelionei. Veterinaras taip pat gali patarti, kokie papildai ar preparatai gali būti naudingi kelionės metu.

Trumpesnės kelionės pirmą kartą

Jei niekada nekeliavote su šunimi, pirmiausia rinkitės trumpesnes keliones. Taip galėsite stebėti, kaip jūsų augintinis reaguoja į kelionę automobiliu ar lėktuvu. Ilgesnės kelionės gali sukelti daugiau streso, todėl svarbu pratinti šunį po truputį. Pradėkite nuo trumpų pasivažinėjimų, kad šuo pamažu priprastų prie kelionių automobiliu.

Papildomi patarimai kelionėms su augintiniu

  • Nesuplanuokite per daug ir nekelkite didelių lūkesčių. Būkite kantrūs ir duokite šuniui laiko apsiprasti nepažįstamoje aplinkoje.
  • Nenuvarginkite šuns ir atsižvelkite į jo siunčiamus signalus. Jei šuo pradeda nerimauti automobilyje, sustokite ir leiskite jam pailsėti. Jei jis panikuoja, verta pagalvoti apie grįžimą namo.
  • Patikrinkite oro sąlygas ir pasirūpinkite reikiama įranga, pvz., drabužiais ar vėsinančiomis priemonėmis. Nepamirškite jų iš anksto pasiruošti ir kelionei automobiliu ar lėktuvu.
  • Iš anksto susiplanuokite geriausias sustojimo vietas kelionėje automobiliu. Galbūt rasite patrauklių vietų kurios tikrai pradžiugins jūsų mylimą gyvūną! Juk ši kelionė ir jam turi būti maloni.

Kelionės su šunimi gali būti įsimintinos, įdomios ir smagios, tačiau svarbu tinkamai pasiruošti ir žinoti, ko tikėtis. Laikykitės reikalavimų ir pasirūpinkite, kad jūsų augintinis jaustųsi patogiai ir saugiai. Svarbiausia – kantrybė ir jūsų šuns poreikių supratimas kelionės metu.