Tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse tokie čempionatai vyksta pievose, kur gyvena retas paukštis – meldinė nendrinukė. Istoriškai tokios teritorijos pasižymėjo itin vešlia žole, buvo žinomos dėl savo turtingų pievų. Šienpjoviai dalgiais ženkliai prisideda prie paukščių įvairovės išsaugojimo, laiku pastebėję lizdą gali jį apeiti ar pabaidyti paukščius, taip juos apsaugodami nuo žūties.
Šiemet profesionalūs šienpjoviai varžėsi pagrindinėje komandinėje rungtyje, o vėliau – dėl pagrindinių metų šienpjovio ir šienpjovės titulų. Naujoje rungtyje „Nuo stalo prie dalgio“ rungėsi šiek tiek šią meistrystę primiršę, o patirties visai neturintieji – „Dalgio debiuto“ varžybose. Visose rungtyse buvo vertinamas greitis ir kokybė. Visi norintieji galėjo išbandyti jėgas ir lėtesnėje dailiojo šienavimo rungtyje, kurioje svarbus tikslumas ir estetika, o renginio kulminacija buvo azarto kupinos varžybos „Trimeris prieš dalgį”, kuriose dalgio meistrai lenktyniavo su šienaujančiais trimeriu.
Dailiojo šienavimo varžytuvės buvo skirtos tiems, kurie nenorėjo pjauti greičio ruože, bet pirmenybę teikė tikslumui ir estetikai. Šioms varžytuvėms skirtas ribotas laikas, per kurį reikėjo kuo dailiau nušienauti skirtą plotą ir kuo tiksliau apšienauti jame esančias kliūtis. Dalyviai demonstravo įgūdžius, kurie aktualūs šienaujant sodybų pieveles.
Šienpjovius linksmino Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė“, sveikinimo žodžius tarė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir net iš sostinės atvykęs pats Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Ministras pats ėmė dalgį ir stojo į komandą „Draugiška šienpjovių pradalgė“.
„Metų šienpjovio“ rungties nugalėtoju tapo A. Kakta, komandos draugui K. Auškalniui teko III vieta, o komandinėje rungtyje „Dalgio broliai“ užėmė II vietą. „Nuo stalo prie dalgio“ šienavimo varžybose šilutiškis pedagogas Jonas Jaunius užėmė 13 vietą.
Rašyti atsakymą