Šilutės savivaldybės vadovai ketvirtadienį, rugsėjo 20 dieną susitiko su seniūnais ir Darbo biržos atstovais, kad aptartų situaciją darbo rinkoje, Darbo biržos teikiamas paslaugas, sužinotų nedarbo lygio prognozes.
Kaip informavo Šilutės darbo biržos atstovai, šiandien Šilutės rajono savivaldybė pagal nedarbo lygį gali būti lyginama su Kauno ir Alytaus miesto, Tauragės, Vilniaus rajono savivaldybėmis.
Šilutės darbo biržos l. e. vadovo pareigas Inga Girdenienė pranešė, kad situacija Šilutėje keičiasi į gerąją pusę: nedarbo lygis nuo šių metų gegužės mėnesio palaipsniui mažėja, o pasibaigus vasaros sezonui, planuojama, kad bedarbių bus ne daugiau kaip iki 9 proc.
Bedarbystė labiausiai sumažėjo Šilutės, Kintų ir Vainuto seniūnijose.
Savivaldybė veiks kartu su darbdaviais ir biržos darbuotojais
Pasak Šilutės savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, Šilutės rajono seniūnijos nuo metų pradžios ėmėsi aktyviai domėtis seniūnijose esančiais ūkiais, kaimo turizmo sodybomis ir jų šeimininkais. Taip siekiama nustatyti ar nėra taip, kad dirbdami savo namų ūkiuose tuo pat metu vienas iš šeimos narių yra registruotas Darbo biržoje.
Savivaldybės vadovas teigia, kad yra neteisinga, jog savivaldybėje yra bendrovių, kurios į darbus savo įmonėse atsiveža dešimtis nekvalifikuotų ir kvalifikuotų darbininkų iš kitų gretimų rajonų, kai darbo neturintys mūsų rajono žmonės tik registruojasi Darbo biržoje. Pasak mero, Darbo biržos Šilutės skyriaus buvęs vadovas Andrius Šašilkinas net neieškojo priežasčių kaip mažinti darbo neturinčių žmonių skaičius. Jis tik kalbėdavo, jog rajono darbdaviai patys kalti, nes žmonėms siūlo per mažus atlyginimus.
Kintuose nedarbo lygis mažėja, bet…
Kintų seniūnas Antanas Kližentis teigė, kad jo seniūnijoje nėra daug darbo stokojančių žmonių. Prieš trejus metus viešuosius darbus aktyviai dirbančių žmonių buvo iki 40. Pastaruosius kelis mėnesius tokio darbo seniūnijoje ateina tik apie 10 bedarbių.
Kai skaičiai nedideli, pasak A.Kliženčio, ir kelių žmonių gyvenimo būdo pasikeitimai padaro didelius pokyčius statistikoje.
Pasak A.Kliženčio, gerai kad pavyko susiderinti darbuotojų pavežėjimą į „Germanikos“ įmonę, ir dabar ten dirbti jau važiuoja apie 10 žmonių. Įmonė juos pavėžėja, pamaitina, suderina pamainas ir taip ilgainiui pripratina dirbti.
Seniūno nuomone, yra žmonių, kurie dirbdami viešuosius darbus seniūnijoje po kelis mėnesius pradeda suprasti, jog dirbant gyventi yra įdomiau. Tokiems žmonėms etatinės darbo vietos yra surandamos greit. Tačiau, pasak A.Kliženčio, seniūnijoje dar yra apie 15 žmonių, kurie jau 20 metų jokio darbo neieško ir jiems nieko neįsiūlysi, nors jie registruoti Darbo biržoje.
A.Kližentis žino, jog netrukus – jau lapkričio mėnesį seniūnijos bedarbių gretos ir vėl išaugs, mat tada į gimtinę sugrįš laikinai užsienyje dirbantys vietiniai. Jie namuose gyvens žiemos laikotarpiu iki kito pavasario, tad sumažėjusiu nedarbo lygiu nėra ko labai džiaugtis.
Vainute bedarbystė stipriai sujudinta
Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus pasidžiaugė darbais, kurie buvo atlikti pavasarį. Pasak jo, visos seniūnijos buvo gavusios sąrašus visų Darbo biržoje registruotų žmonių. Taip paaiškėjo ir ūkininkų žmonos, ir į užsienį išvažiavę žmonės, kurie realiai dirba. Nemažai tokių žmonių buvo pakviesta dirbti. Taip ankstesnis 12 proc. darbo nerandančių šios seniūnijos gyventojų rodiklis sumažėjo net iki 8 proc.
Pasak V.Mockaus, akivaizdu, kad Darbo biržos Šilutės padalinio darbuotojai tinkamai neatliko savo pareigų, tai ir buvo pagrindinė aukšto nedarbo lygio rajone priežastis.
Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame seniūnų, rajono valdžios ir Darbo biržos atstovų susitikime Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis irgi pateikė įdomių pavyzdžių. Jis pagrįstai stebėjosi, kad jo seniūnijoje yra net milijoninės vertės ūkį valdanti šeima, o ūkio šeimininko žmona registruota Darbo biržoje… Seniūnas kėlė klausimą ar tai teisinga?
Rašyti atsakymą