Lapkričio 29-osios Savivaldybės tarybos posėdis priminė artėjančius Savivaldybės tarybos ir mero rinkimus, kurie įvyks kovo 3 dieną. Be svarbių klausimų dienotvarkėje buvo ir tokių, kurie tarsi jau ir beprasmiai, tačiau ypač svarbūs artėjančioms politikų lenktynėms.
Savivaldybės tarybos posėdyje paskutinį kartą dalyvavo partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos narys Vaidas Bendaravičius, kuris galimai jau yra pretendentas į Tauragės apskrities Pagėgių savivaldybės tarybą.
Kitam šios partijos politikui Vaidui Paviloniui, opozicijos iniciatyva, sudaryta darbo grupė, kad ištirti ar jis nėra Savivaldybės tarybos nario priesaikos laužytojas. Dar vienas tos pačios frakcijos politikas Ričardas Stonkus išstojo iš partijos ir ateinančiuose Tarybos rinkimuose politinės karjeros sieks Socialdemokratų darbo partijos Šilutės skyriaus grupėje.
Ir nors Savivaldybės taryba suplanuotus lapkričio 29-osios klausimus sprendė gana ramiai, buvo akivaizdu, kad opozicijos politikai ieško kiekvienos silpnos vietelės, kad galėtų įgelti valdančiajai daugumai.
Seimo narys džiaugėsi pedagogų supratingumu
Tarybos posėdžio pradžioje lankėsi ir Šilutėje išrinktas LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, kuriam posėdžio pradžioje Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis suteikė žodį kalbėti.
Visus pasveikinęs A. S. Nausėda pasakojo, kad jis Seimo koridoriais vaikšto ramus ir jokių žinių apie streikuojančius pedagogus iš Šilutės neturi.
Seimo narys džiaugėsi, kad Šilutės pedagogai per porą savaičių nerado priežasčių jungtis prie pusantro šimto Lietuvos mokyklų pedagogų streiko. Jo nuomone, Šilutėje Švietimo ir mokslo ministerijos vykdomos reformos yra suprastos, dirbama konstruktyviai be politinio entuziazmo. Permainų trūkumus, pasak A. S. Nausėdos, visuomet galima taisyti be streiko ir be mokinių laiko švaistymo.
Pasisakęs ir visiems padėkojęs A. S. Nausėda išėjo iš posėdžio. Jei nebūtų išėjęs, jam būtų tekę išgirsti opozicijos politikės Sandros Tamašauskienės pasisakymą, kuri sakė, kad Šilutės pedagogai jau susitvarkė steigiamos profsąjungos dokumentus ir netrukus rengiasi skelbti streiką.
Taigi, jos nuomone Šilutėje taip, kaip ir kitose Lietuvos vietose yra pedagogų, kuriems etatinių pedagogų pertvarka yra netinkama ir kurie yra nepatenkinti per mažu darbo užmokesčiu.
Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė jau yra paskelbusi, kad 70 proc. rajono pedagogų nuo mokslo metų pradžios gauna 50 – 150 eurų didesnius atlyginimus. Beje, yra ir tokių pedagogų, kuriems gauti didesnį atlyginimą trūksta mokymo valandų, ir jie nepageidauja jokių kitokių užsiėmimų.
Savivaldybės opozicijos politikai kartu su VRK „Už žmonių valdžią“ atstove Daiva Žebeliene pateikė Savivaldybės tarybai sprendimo projektą sudaryti komisiją, kuri tirs V. Pavilonio bylą dėl priesaikos sulaužymo.
V. Pavilonis visus metus gynėsi, tačiau dabar jau Aukščiausiojo teismo pripažintas kaltu dėl įvykių Šilutės uoste, kuomet važiuodamas automobiliu išvertė uosto tvorą, vėliau policininkų buvo surastas neblaivus, pasišalinęs iš įvykio vietos.
Komisiją Savivaldybės taryba sudarė parinkdama jos nariais iš partijų po du ar vieną narį, o komisijos pirmininku Savivaldybės mero teikimu paskirtas partijos „Tvarka ir teisingumas“ politikas Steponas Kazlauskas.
Tokia pirmininko kandidatūra suabejojo tik antrą kartą į Savivaldybės tarybos posėdį įžengusi „Valstiečių ir žaliųjų“ sąjungos narė Lijana Jagintavičienė. Ji kalbėjo žinanti, jog prieš pusantrų metų už tai, kad vairavo neblaivus, teises buvo praradęs ir pats S. Kazlauskas. Tad L. Jagintavičienė klausė, ar jis sugebės vadovauti tokiai komisijai?
Niekam neprieštaraudamas, S. Kazlauskas sakė, jog jam, kaip ir visiems kitiems gyvenime pasitaiko įvairių įvykių, o jis už savo netinkamus veiksmus sąžiningai atliko skirtą bausmę.
Rašyti atsakymą