Bet yra ir gerų žinių: sušvelninus karantiną jau auga darbuotojų poreikis įmonėse, o tai reiškia, kad jų vadovai planuoja veiklos atsigavimą.
Šiemet išsiregistravo 7 įmonės
Dar neseniai „Šilutės naujienose“ rašėme apie žmones, kurie sėkmingai pradėjo naujas veiklas ir verslus namuose. Šiandien paliesime temą, skaudžią ne tik verslininkams, bet ir visiems krašto gyventojams.
Pasak Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) komunikacijos specialisto Laimono Rimkaus surinktų duomenų, Šilutėje per 2020 m. išsiregistravo 44 verslo įmonės. O per 2021 m. pirmuosius tris mėnesius išsiregistravo 7 verslo įmonės.
Tuščios vitrinos
Karantiną sušvelninus ir pavasariui įpusėjus žmonės vis dažniau išeina į gatves pasigrožėti miestu ar įsigyti mėgstamų prekių. Ir vietoje daugelio mėgstamų parduotuvių mato ištuštėjusias vitrinas.
Dar neseniai Tilžės g. duris atvėrusi parduotuvė „Dovanų Karalius“ fizinę parduotuvę jau uždarė.
Tačiau net šiuo sunkiu laikotarpiu parduotuvė sklandžiai vykdo pardavimus iš namų.
„Patalpų savininkė per pirmąjį karantiną leido nuomos nemokėti, tačiau atėjus antrai koronaviruso bangai susitarti nebepavyko. Tad tam, kad vėl atsistoti ant kojų ir galbūt ateityje atsidaryti nuosavą parduotuvę, dirbti pradėjome tik namuose“, – pasakoja „Dovanų Karaliaus“ savininkas.
Šilutėje taip pat šiuo metu nebedirba Lietuvininkų gatvėje buvusi drabužių parduotuvė „Aura“ – patalpos tuščios, o langai užklijuoti plėvele. Toliau einant Lietuvininkų g., ant lango kabo skelbimas „Nuomojama“ – tai buvusios drabužių ir avalynės parduotuvės „Divaž“ patalpos. Pasak savininkės, karantinas pastūmėjo persikelti į kitas patalpas, ir pandemijai pasibaigus parduotuvė bus kitoje gatvėje. M. Jankaus gatvėje buvusi buities elektronikos parduotuvė „Avitela“ taip pat persikėlė į kitą pastatą Klaipėdos gatvėje.
Darbuotojų paklausa auga
Užimtumo tarnybos Šilutės skyriaus vedėja Inga Girdenienė sako, kad pranešimų apie įmonių bankrotą tarnyba negavo nė vieno.
„Kaip tik jaučiame pagerėjimą. Darbdaviai pavasarį siūlo daugiau darbo vietų“, – pasakoja I. Girdenienė.
Tuo tarpu buvusi drabužių parduotuvės darbuotoja Lina mano, kad darbo vietų šiuo metu atsirado daugiau ne dėl to, kad verslai atsigauna. Moteris sako, kad ir ji, ir kai kurie jos pažįstami, dirbę prieš pandemiją, karantino metu uždarius fizines parduotuves visam laikui paliko savo darbo vietas.
Skelbia išpardavimus
Dauguma parduotuvių šiuo metu skelbia išpardavimus net iki 70 proc.
Moteriškų ir vyriškų drabužių parduotuvės „Eureka“ savininkė Aurelija sako, kad net skelbiant nuolaidas pritraukti žmonių šiuo laikotarpiu vis tiek sunku.
„Nuolaidomis bandome išparduoti užsistovėjusius drabužius, taip pat pritraukti daugiau žmonių. Deja, užeinančių maža“, – guodžiasi Aurelija. Jos patalpų savininkas nuomos mokestį kuriam laikui trečdaliu buvo sumažinęs. Bet Aurelija nežino, ar parduotuvei nuolaida išliks.
Daugelį metų Lietuvininkų g. esanti drabužių parduotuvė, jau keletą metų turinti pavadinimą „Stilė“ taip pat skelbia daug išpardavimų. Pasak parduotuvės savininkės Laimos, po uždarymo atidarius parduotuvę žmonių užeidavo nemažai, tačiau praėjus keletui dienų gatvės ir vėl ištuštėjo.
„Net atsidarę mes tikrai nebegyvensime taip, kaip ankščiau. Nepamirškime, kad drabužių rinka Šilutėje perpildyta, tad karantinas ar ne, žmonių į aprangos parduotuves neužeina minios. Ir tai gerai, nes svarbiausia žmonių saugumas“, – pabrėžia Laima.
Rašyti atsakymą