Šilutės jaunimo organizacijoms, aktyviam rajono jaunimui bei jaunimo darbuotojams surengtas seminaras „Efektyvios jaunimo organizacijos kūrimas ir stiprinimas“. Jo metu jauni žmonės ne tik diskutavo, bet ir sužinojo, kad jie yra pasyvūs ir jiems nieko nereikia… Tą jie išgirdo iš rajono mero pavaduotojos Stasės Skutulienės.
Ar tikrai mūsų rajono jaunimas yra pasyvus ir jam nieko nereikia?.. Pasirodo, kad ne.
Diskutuota jaunimui aktualiais klausimais
Jaunimo reikalų departamento pavedimu, Šilutės rajono savivaldybės didžiojoje salėje suorganizuotas seminaras, skirtas stiprinti pačias organizacijas bei dialogą tarp valdžios ir jaunimo organizacijų. Renginyje dalyvavo Jaunimo reikalų departamento atstovai, rajono savivaldybės mero pavaduotoja Stasė Skutulienė, jaunimo reikalų koordinatorė Jurgita Gurevičiūtė, Švietimo skyriaus specialistė Vida Kubaitienė bei jauni žmonės iš Juknaičių, Usėnų, Šilutės, Pašyšių.
Seminaro metu diskutuota apie jaunimo politikos svarbą visuomenėje, jaunimo organizacijų komunikaciją tarpusavyje ir su valdžios institucijomis, motyvaciją – kas jaunimą buria į organizaciją, organizacijų vienijimąsi ir būdus, kaip tai pasiekti.
Seminarą vedė garsus lektorius Vytautas Gaidamavičius.
Seminare dalyvavo ir jaunimo reikalų departamento (JRD) atstovė Milesenta Misevičiūtė. Ji susirinkusiesiems patarė neužmiršti, jog ir Šilutės rajono savivaldybėje yra jaunimo reikalų koordinatorė, kuri privalo institucijoms padėti formuoti ir įgyvendinti savivaldybės jaunimo politiką. „Ji yra tarpininkas tarp savivaldybės politikų, tarnautojų bei jaunimo. Iškilus klausimams apie jaunimo organizacijas rajone ir jų vykdomą veiklą, jauni žmonės gali nedvejodami kreiptis į savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorių. Šilutės rajone šias pareigas užima J.Gurevičiūtė“, – pabrėžė M.Misevičiūtė.
Šilutės rajono jaunimas pasyvus?
Seminaro metu nuomonę apie mūsų rajono jaunimą svečiams ir patiems jaunimo organizacijų atstovams išsakė mero pavaduotoja S.Skutulienė. Ji teigė, kad rajono jaunimas yra pasyvus, nieko neveikia, neprisideda prie renginių organizavimo, o kai Savivaldybė kviečia rengti projektus, neteikia paraiškų. „Savivaldybė jaunimui kasmet iš biudžeto skiria nemažas sumas, tačiau gaila, kad nėra kam jų atiduoti, jaunimas nepateikia projektų. Tikiuosi, kad jaunimo organizacijos šiemet pateiks bendrą projektą jaunimo organizacijų sąskrydžiui“, – kalbėjo mero pavaduotoja.
Jaunimo organizacijos DARBAS (JOD) narys Sergėjus Gvildys politikei priminė, kad ši organizacija praėjusiais metais teikė būtent tokią paraišką. Tikėtasi, jog ji bus patvirtinta ir bus galima organizuoti rajono jaunimo organizacijų narių stovyklą Kintuose.
S.Gvildį pertraukė jaunimo reikalų koordinatorė J.Gurevičiūtė, anot kurios, nereikia prisiminti praeities. Jaunimas jos repliką suprato vienareikšmiai: mandagiai pasakyta, kad tiesa – nereikalinga.
„Istorija yra tokia, kad praėjusiais metais JOD teikė Savivaldybės Jaunimo programos konkursui paraišką, kuriai laimėjus lėšų būtų buvusi organizuojama Šilutės rajono jaunimo organizacijų stovykla. Finansavimo negavome, nes, pasak vertinimo komisijos, projektas neatitiko vieno programos prioriteto – miesto jubiliejaus šventimo. O kad visus kitus programos prioritetus atitiko, komisijai buvo nesvarbu. O šiandien mes girdime, kad Savivaldybė 2011 metų jaunimo programos konkurso lėšas investavo į kitus fondus. Tai kodėl šiandien gerbiama vicemerė kaltina jaunimą, neva nė viena organizacija nesiima iniciatyvos teikti paraišką bendram jaunimo organizacijų sąskrydžiui? Gal dėl to, kad Savivaldybė norėjo sąskrydžio, o mūsų organizacija – stovyklos?“, – susirinkusiesiems pasakojo S.Gvildys.
Kodėl teigiama, kad jaunimas yra neveiklus ir tuo pačiu metu jaunimo paraiškos yra atmetamos, o jaunimui skirtos lėšos skiriamos kitiems Savivaldybės poreikiams? Gal ši stovykla dar praėjusiais metais būtų suvienijusi rajono jaunimą bendrai veiklai?
Primename, kad iš viso jaunimo 2011 metų programos projektų konkursui buvo pateiktas 31 projektas – jaunimas iš Savivaldybės prašė 295 001 lito. Projektams įgyvendinti nuspręsta skirti 26 000 litų – finansuota 17 projektų. Taip pat 4000 Lt litų skirta „Lietuvininkų vilties“ premijai ir 4000 Lt liko programos rezerve.
Beje, ne vienas jaunimo kolektyvas nusivylė pinigų dalybomis ir viešai kritikavo jų skirstymo prioritetus.
Nori kurti naują „Apskritąjį stalą“ ir Jaunimo reikalų tarybą
Iš seminaro išėjus Savivaldybės atstovėms, jaunimas pradėjo atviriau bendrauti. Dar vienos jaunimo organizacijos atstovai išdrįso pasiguosti, kad pernai teikė projekto paraišką, bet pinigų irgi negavo.
Susirinkusieji nusprendė kurti rajono jaunimo „Apskritąjį stalą“ ir rajono Jaunimo reikalų tarybą. Anot jų, to reikia, kad jauni Šilutės rajono žmonės susivienytų į bendrą jėgą, kuri drąsiai kalbėtų apie jaunimo poreikius rajone bei atstovautų savo pozicijai savivaldybėje.
Aktyviai bendraus ir bendradarbiaus
Po kelių dienų Šilutės seniūnijos salėje vėl rinkosi jaunimas iš Juknaičių, Vainuto, Pašyšių jaunimo klubų, Usėnų jaunimo centro „Nemunas“, Jaunimo organizacijos DARBAS, Šilutės šaulių 8-osios kuopos. Jauni žmonės ir vėl diskutavo jiems svarbiais klausimais.
Susitikimo metu nuspręsta rengti bendrą projektą, kurį rajono valdžiai „palaiminus“, jaunimas pėsčiomis galėtų aplankyti vieni kitus ir susipažinti ne tik su seniūnijų jaunimu, bet ir su daugybe gražių rajono vietų, išbandyti save, susivienyti bendrai veiklai. Taip pat nutarta bendradarbiauti su Šilutės kultūros ir pramogų centru.
Susitikimo metu itin daug kalbėta apie asociacijos „Pamario jaunimo apskritasis stalas“ steigimą. Ir vėl visi vienbalsiai nutarė: jis reikalingas ir jis bus steigiamas. Lėšų tam nėra, tačiau organizacijos įkūrimui jaunimas paramos prašys rajono verslininkų, politikų, pažįstamų.
Jau sukurta grupė „Pamario jaunimas“ socialiniame tinkle Facebook, kur planuojama tęsti įvairias diskusijas ne tik dabar, bet ir ateityje. Per vieną parą prie šios grupės prisijungė daugiau nei 800 jaunų rajono žmonių.
Šiuo metu Facebook’e vyksta jaunimo diskusijos apie bendrus darbus. Šią savaitę jaunimas ketina surengti susitikimą (data dar derinama). Susitikime gali dalyvauti visi, kas nori prisidėti prie jaunimo veiklos aktyvinimo ir atvirumo. Daugiau informacijos – telefonu 8 600 33032 (Lijana).
Ir kas dabar gali pasakyti, kad jaunimas nenori būti išgirstas, nenori bendrauti, kad jam nieko nereikia? Gal tiesiog nėra žmogaus, kuris norėtų dirbti su jaunais žmonėmis, išgirsti, ko jiems reikia?..
Rašyti atsakymą