Šilutės ligoninėje atliekamas Holterio monitoravimas

 

Holterio DmitrijevieneŠirdies ritmo sutrikimai būdingi ne tik vyresniems, bet ir jaunesniems pacientams. Tai patvirtino prieš keletą mėnesių prie VšĮ Šilutės ligoninės kolektyvo prisijungusi gydytoja – kardiologė Audronė Dmitrijevienė. Ji pastebi, jog vis jaunesni pacientai skundžiasi įvairiais širdies permušimais, retu pulsu ar dusuliu, todėl pajutus panašius simptomus, kardiologė ragina nedelsti ir atvykti konsultacijai.

Siekiant kuo tiksliau diagnozuoti širdies sutrikimus, gydytoja A. Dmitrijevienė Šilutės ligoninėje atlieka Holterio 24 valandų monitoravimą. „Sveikatos šaltinio“ skaitytojams medikė papasakojo apie šį tyrimą.
Kas yra Holterio monitoravimas?

Tai tyrimas, kai 24 valandas yra nepertraukiamai registruojama kardiograma. Holterio monitoravimas atliekamas norint įvertinti paros širdies ritmą, galimus ritmo sutrikimus. Tai leidžia atskirti pacientus, kuriems reikalingas širdies stimuliatorius ar defibriliatorius.

Kaip atliekamas šis tyrimas?

Pacientui ant krūtinės užklijuojami lipdukai – elektrodai. Jie plonais laidais sujungiami su mažu aparatu, kuris pritvirtinamas prie specialaus elastinio diržo, apjuosiamo per liemenį. Pacientas su juo miega, valgo, vaikšto, bėgioja. Gyvena ir dirba savo įprastus darbus. Tiesa, tuo paros metu negalima liesti elektrodų, praustis duše ar vonioje. Širdies ritmas įrašomas į aparato atmintį. Po paros pacientas apsilanko pas gydytoją, aparatas nuimamas ir sujungiamas su kompiuteriu, kuriame yra specialios programos ir vykdoma analizė. Analizė užtrunka nuo 15 min. iki 3 valandų ar ilgiau.

Kaip vertinami tyrimo rezultatai?

Pirmiausia, vertinant širdies ritmo sutrikimus, nustatoma ar yra ir kiek yra „permušimų“. Jei širdies „permušimų“ yra mažai – jų nereikia gydyti antiaritminiais vaistais. Kitu atveju pasiūlau išsitirti kalio ir magnio kiekį kraujyje, pasitikrinti skydliaukę. Vertinant rezultatus įvertinamas, koks per parą buvo rečiausias pulsas (bradikardija), koks dažniausias (tachikardija). Dar gali būti aptinkami tokie ritmo sutrikimai kaip prieširdžių virpėjimas, plazdėjimas. Šis tyrimas labai svarbus siekiant patikslinti širdies ligos pobūdį ir paskirti patį efektyviausią gydymą”.

Kam skiriamas šis tyrimas?

Skiriamas tiems pacientams, kurie skundžiasi širdies permušimais, tahikardijomis, kai dažnai netenka sąmonės, fiksuoja retą pulsą pats žmogus arba gydytojas konsultacijos metu.