Osteoporozė – tai sisteminė kaulų liga, kuriai būdinga maža kaulinė masė dėl kaulų tankio sumažėjimo, todėl padidėja kaulų trapumas bei lūžių rizika.
Osteoporozė – dažna liga: antroje gyvenimo pusėje osteoporozinis kaulo lūžimas ištinka vieną iš trijų moterų ir vieną iš aštuonių vyrų.
Įsitikinti, ar jums negresia osteoporozė, o gal ji jau atlieka savo naikinamąjį darbą, galima atlikus specialius tyrimus. Osteoporozės tyrimo akciją skelbia Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras.
Kaulas sudarytas iš baltymų (kolageno), kurie formuoja jo karkasą, ir mineralų (daugiausia kalcio fosfato), kurie suteikia kaului tvirtumo, kietumo, atsparumo.
Kaulas yra gyvas organizmas, todėl visą žmogaus gyvenimą jame vyksta pokyčiai: senas kaulas irsta (vyksta kaulo rezorbcija), o jo vietoje formuojasi naujas kaulas. Vaikystėje ir jaunystėje kaulo formavimasis vyksta greičiau nei rezorbcija, todėl kaulai auga, tvirtėja, tankėja. Maksimalus kaulų tankis ir masė pasiekiami žmogui sulaukus 30 metų. Vėliau kaulo rezorbcijos greitis ima viršyti kaulo formavimosi greitį. Sparčiausiai kaulų masės netenka moterys po menopauzės dėl įvairių hormoninių priežasčių, tuomet ir išsivysto patologiškas (liguistas) kaulų trapumas, vadinamas osteoporoze.
Osteoporozės simptomai:
kaulų lūžiai, juosmens skausmas, raumenų silpnumas, mėšlungis, kaulų tankio retėjimas, apatinės krūtinės dalies skausmas, stuburo iškrypimas, kupros formavimasis, ūgio mažėjimas, naktinis kojų prakaitavimas.
Kaulų retėjimo procesas nejuntamas, todėl laiku pasidomėkime savo kaulų sistema. Šiuo metu siūlome išsitirti pigiau.
Tiriamas kraujas iš venos ir nustatomi šie parametrai:
vitaminas D, kalcis, jonizuotas kalcis, albuminas, bendras baltymas, šarminė fosfatazė, fosforas – 59 Lt;
vitaminas D, kalcis, fosforas – 45 Lt.
Akcija vyks iki 2012-11-30. Kraujas imamas VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro poliklinikos procedūrų kabinete nuo 7.30 val. iki 14.00 val. (Rusnės g. 1, Šilutė, I aukštas, 108 kabinetas).
Prie mūsų įstaigos prisirašę pacientai už kraujo paėmimą papildomai nemoka. Šeimos gydytojo siuntimas nebūtinas.
Rašyti atsakymą