Apie situaciją nedelsdami pranešėme Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijai. Aplinkosaugininkai pažadėjo aiškintis teršėjus.
Teršalus skaidė PGT
Praėjus vos valandai gavome pranešimą, kad Šilutės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai išsiųsti į uostą patikrinti situaciją, faktai pasitvirtino ir bus imamasi priemonių išskaidyti teršalus.
Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jasiūnienė praėjusią savaitę „Šilutės naujienas“ informavo, kad uosto akvatorijoje palei krantinę išties buvo pastebėti teršalai, panašūs į naftos produktus. Buvo iškviesti Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pareigūnai, kurie su naftos produktų skaidymo priemone išskaidė taršą vandens paviršiuje. Preliminariai apdorotas 500 kv. m vandens paviršiaus plotas.
Pasak J. Jasiūnienės, teršėjo nustatyti nepavyko. Kaip jai paaiškino UAB „Šilutės vandens“ turizmo centro uosto administratorius, tądien uosto teritorijos vandenyse buvo pastebėtas nepažįstamas laivelis be numerio. Jis užsuko į uostą, apsisuko ir išplaukė atgal į Šyšos upę. Vakare uosto vandens paviršiuje jau buvo pastebėta neaiškios kilmės dėmių, galimai naftos produktų.
Tarša nebuvo didelė
Pasak UAB „Šilutės vandens turizmo centro“, direktoriaus Rimgaudo Višinsko, negalima tvirtinti, kad vandenį užteršė būtent nežinomas laivelis.
„Gal užklydęs laivelis ir turėjo numerius, tačiau vaizdo stebėjimo kameros įraše jų nematyti. Yra tautiečių, kurie laivo numerius rašo ne nurodytose įstatymu vietose, t.y., neužrašo jų abiejose laivo pusėse. O vandenį galėjo užteršti ir bet kas kitas“, – sakė R. Višinskas.
Anot R. Višinsko, šis užterštumas nedidelis, tik smulkmena. Prieš maždaug 10 metų buvo užteršta visa Šyšos upė. Bandymai panaikinti vandenį užteršusią medžiagą truko apie savaitę. Tuomet išmirė daug žuvų.
O šio 500 kv. m užteršto vandens paviršiaus direktorius nepastebėjo.
„Juk nestovime ir nežiūrime nuolat į tą vandenį. Kai atvažiavo aplinkosaugininkai, tuomet pastebėjom, kad šiek tiek taršos yra. Daug daugiau vanduo užteršiamas, jei laivininkai iš kanistro pildami kurą į laivą netyčia jį prapila“, – sakė R. Višinskas.
Pasak direktoriaus, tokių veikėjų vis dar yra, kurie nepila kuro į laivą degalinėje, o pila jį iš kanistrų tiesiog laivui stovint vandenyje. „Kartais pamatome vaivorykštę, bet sunku visada viską pastebėti“, – sakė jis.
3 Komentarai