„Šilutės vandenys“ prašo branginti vandenį ir nuotekas

UN051120Praėjusiųjų metų nuostolinga veikla (metų nuostolis – bemaž 29 tūkst. Eur) paskatino bendrovės „Šilutės vandenys“ vadovybę ieškoti būdų, kaip taisyti situaciją. Bendrovė kreipėsi į Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisiją, kad iš naujo, trejiems metams būtų nustatytos naujos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos.

Savivaldybės taryba tokios komisijos nustatytoms kainoms priešintis negali ir turi pritarti naujoms kainoms arba skirti dotaciją, prilygstančią kainų augimui iš savo biudžeto.

Pasak UAB „Šilutės vandenys“ direktoriaus Alfredo Markvaldo, bendrovės paslaugų įkainiai padidėjo nedidelėmis sumomis. Jeigu vandens vartojimas per metus nesikeis, tai patvirtinus naująsias kainas bendrovė gautų apie 150 tūkst. eurų daugiau pajamų.
Kainos nurodytos be PVM

Ekonomikos ir finansų komitete sprendimo projektą apie Šilutės vandens tiekėjų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų derinimą pristatė Ugnė Šunokienė, Ūkio skyriaus vyriausioji specialistė. Posėdyje dalyvavo ir bendrovės direktorius A. Markvaldas. Posėdis vyko nuotoliniu būdu.

Pasak U. Šunokienės, atsižvelgiant į Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nutarimą, paslaugų bazinės kainos yra nustatomos be pridėtinės vertės mokesčio. Taigi, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute, būtų 2,28 Eur/kub.m (atpigtų 1 ct už kub. m). Perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose – 2,24 Eur/kub. m (pabrangtų 9 ct už kub. m). Perkant vandenį pašildymui ir tiekiamą vartotojams, ir vartotojų kategorijai, perkančiai paslaugas daugiabučių gyvenamųjų namų įvade – 2,22 Eur/kub. m (pabrangtų 10 ct už kub. m), o perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą šildyti ir tiekiamą abonentams – 2,30 Eur/kub. m (pabrangtų 18 ct už kub. m).

Sprendimas ne laiku ir pražūtingas verslininkams?

Komiteto pirmininką Vygantą Kamarauską sudomino, kiek per metus „Šilutės vandenys“ gautų daugiau pajamų, jeigu vandens suvartojimas būtų toks pat, kaip ir ankstesniais metais.

Pasak A. Markvaldo, tikimasi, kad pajamos per metus turėtų ūgtelėti apie 150 tūkst. Eur. Tačiau pelno jis tikisi mažiau, nes, jo nuomone, gali brangti kuras ir elektros energija.

Dėl elektros kainos brangimo V. Kamarauskas ragino neišgyventi, nes, jo žiniomis, nuo liepos 1 d. elektrą kaip tik ketinama piginti.

Tarybos narys Edvardas Jurjonas, ragino „Šilutės vandenis“ susilaikyti nuo kainų pakėlimo bent koronaviruso pandemijos ir karantino laikotarpiu. Jo nuomone, žmonėms šiuo metu bet kokių kainų didinimas yra nepriimtinas.

Švėkšniškis Antanas Martinkus sakė, kad šiuo metu taip branginti vandenį yra ne laikas ir tai būtų pražūtingas veiksmas verslininkams. Jo nuomone, žmonės raginami būti kantriais ir susikaupus laukti pandemijos ir karantino pabaigos, o čia, kaip tyčia, jie būtų dar papiktinti dėl didinamų kainų.

Augantį konfliktą malšino pats komiteto pirmininkas V. Kamarauskas. Jis sakė, jog kad ir kaip mums nepatinka karantino laikotarpis, bendrovė turi gauti už savo paslaugas tiek, kiek jos kainuoja. Jo nuomone, yra kitokių būdų, kaip surasti kompromisus su klientais. „Šilutės vandenys“, taip kaip ir kitos bendrovės karantino metu neskaičiuoja palūkanų už vėluojančius atsiskaitymus, klientams suteikia atsiskaitymo atidėjimus.

A. Markvaldas patvirtino tokius V. Kamarausko paaiškinimus. Jis sakė, kad pandemijos laikotarpiu vandens vartojimas ir atsiskaitymai už paslaugas nepasikeitė. Prašymų atidėti atsiskaitymus už suvartotą vandenį ir nuotekų sutvarkymą yra pateikusios tik dvi nedidelės įmonės ir keli privatūs klientai.

Naujos paslaugų kainos yra tvirtinamos trejiems metams ir kas vienerius metus yra tikslinamos. Tačiau, pasak direktoriaus, dažniausiai jos mažai kinta.