Šilutiškė iš Anglijos parvežė „Insanity“ virusą

Aktyvų gyvenimo būdą mėgstantys, patobulinti kūno formas ar tiesiog gamtoje pabūti mėgstantys šilutiškiai jau kuris laikas turi alternatyvą sporto klubams – „Insanity“ treniruotes. Jie sportuoja gamtoje, tiesiog ant Šyšos kranto.

Tokią galimybę šilutiškiams pasiūlė neseniai iš Didžiosios Britanijos namo grįžusi šilutiškė Julija Mizgerytė.

Tad jau kelios savaitės, du kartus per savaitę, už Darbininkų kvartalo esančioje pievoje arba miesto stadione susirenka grupelė šilutiškių, jau irgi spėjusių užsikrėsti šiuo itin greit pasaulyje plintančiu sveikatos virusu.

Itin intensyvi programa

Internetas „Insanity“ treniruotes vadina sparčiai plintančiu virusu, kuris visame pasaulyje jau įtraukė kelis milijonus žmonių. Teigiama, kad aktyvios treniruotės rezultatų duoda jau po 2 mėnesių.

Paprasti, aiškūs ir jokios įrangos nereikalaujantys pratimai – taip apibūdinama vis populiarėjanti ši sporto programa. Tiesa, kai kurie sportininkai šią programą vertina kaip didesnio sunkumo, o mūsų pašnekovė J.Mizgerytė ją vadina net labai intensyvia.

Mat šių treniruočių metu judėti reikia beveik nesustojant, pratimai atliekami greitai. Po to žmogus gauna šiek tiek atsikvėpti, širdies ritmas grįžta į normalią būseną, ir vėl – treniruotė iš pradžių.

Treniruotės trunka 30-50 minučių, jų metu kasdien išjudinamos skirtingos raumenų grupės.

„Sveikatos šaltinio“ pašnekovė sako, kad kai kuriuos pratimus supaprastina, ypač sunkiems randa lengvesnių alternatyvų, mat siekia, kad juos atlikti pajėgtų ir visai nesportavę žmonės.

Pasak statistikos, pasaulyje jau yra apie 4 milijonai žmonių, kurie aktyviai laikosi šios programos. Į Lietuvą ši programa atėjo vos prieš kelerius metus, bet jos mėgėjų ir čia jau priskaičiuojama apie 1200. Daugiausia jų – didžiuosiuose miestuose.

Būtina pasitarti su gydytoju

Kurį laiką Anglijoje gyvenusi J.Mizgerytė pasakoja, jog apie šią gana naują sporto programą būtent ten ir išgirdo. Ten baigė „Insanity“ trenerės kursus, įgijo tai patvirtinantį sertifikatą ir pusmetį dirbo su grupe.

Grįžusi į Šilutę, Julija netruko suburti žmonių grupę, kurie dabar jau nekantriai laukia susitikimų vakarais pievoje, prie Šyšos, ar miesto stadione. Mergina džiaugiasi, kad į treniruotes šilutiškiai ateina net ir labai prastu oru.

„Tik nenutraukite treniruočių, jos labai smagios“, – tokius atsiliepimus iš savo grupės narių Julija išgirdo po pirmųjų susitikimų.
Šilutiškius labiausiai sužavėjo tai, kad treniruotės vyksta lauke. „Sportas lauke – visai kitoks, jis yra daug efektyvesnis ir duoda didesnę naudą“, – įsitikinusi ir Julija.

Kol orai leis, treniruotės vyks po atviru dangumi, atėjus žiemai Julija planuoja jas vesti patalpoje.

Visiems, sumaniusiems lankyti jos treniruotes, Julija rekomenduoja pirmiausia pasitarti su gydytoju. „Kiekvieno žmogaus fizinė būklė yra vis kitokia, be to, skiriasi ir žmonių gyvenimo būdas, todėl tokiu sportu galima užsiimti tik gavus gydytojo leidimą“, – sako ji.

Galima treniruotis ir namuose

Teigiama, kad grupėse užsiėmimai efektyvesni net dvigubai ir dar daugiau kartų nei sportuojant vienam namuose, nors galima treniruotis ir pavieniui. Tam užtenka telefono, kompiuterio ar bet kokio kito įrenginio, kur galima įjungti video. Tai patogu išvykus į keliones ar tada, kai nėra galimybių apsilankyti sporto klube.

Julija akcentuoja ir tai, kad dirbant grupėje didėja motyvacija, todėl treniruotės yra efektyvesnės. Be to, „Insanity“ programoje yra pratimų, atliekamų poromis.

Pasak Julijos, vienos treniruotės metu sudeginama net iki 1000 kalorijų, todėl pirmiausia dega kūno riebalai. Tiesa, tokių rezultatų pasiekia tik nebe pirmą kartą sportuojantys arba nuolat sportinę formą palaikantys žmonės.

Tiesa ir tai, kad vos pradėję sportuoti žmonės nepajėgia įveikti viso krūvio, todėl pradžioje ieškoma lengvesnių pratimų. Julija sako savo grupei parinkusi ilgesnį treniruotės variantą, mat paiilgino tempimo pratimų ir pilvo preso stiprinimo dalį. Todėl jos grupė sportuoja apie valandą.

„Mano tikslas – kad treniruotė būtų įsimintina, kad nauda būtų ne tik kūnui, bet ir sielai, kad žmonės susidraugautų ir pabendrautų tarpusavyje, taptų bičiuliais ir tikra bendruomene“, – aiškina trenerė. Todėl ji įterpia ir relaksacijos intarpų.

Kad žmogus pats susivoktų, ar toks krūvis jam nebus per sunkus, į pirmąją treniruotę Julija visus priima nemokamai.