Ketvirtus metus Lietuvoje vykdomas „Bibliotekos pažangai” projektas, kurio aktyvi dalyvė yra ir F.Bajoraičio viešoji biblioteka, iš esmės pakeitė viešųjų bibliotekų paslaugų vartotojams paketą, modernizavo paslaugas, sukūrė lygiavertę nemokamą prieigą prie interneto visų, net mažai socialiai aprūpintų socialinių sluoksnių žmonėms.
F.Bajoraičio viešoji biblioteka tapo patraukli informacijos paieškos internetiniuose ištekliuose ir bendruomenės žmonių elektroninio komunikavimo, laisvų darbo vietų paieškos, medicinos paslaugų, klausimų sprendimo ieškantiems su įvairių lygių valdžiomis, elektroninės bankininkystės paslaugomis besinaudojantiems vartotojams.
Viešoji biblioteka vykdo intensyvią ir nemokamą vartotojų mokymo dirbti kompiuteriu bei įvairiaplanės informacijos paieškos vietos bei globaliniuose pasaulio interneto ištekliuose mokymo programą. Konsultuoja apmokytus bibliotekoje ir už jos ribų lankytojus ne tik pastariesiems apsilankius bibliotekoje, bet ir elektroniniu būdu.
Auganti kompiuterinių technologijų panauda ir besikeičianti Pamario tinklaveikos bendruomenė bibliotekininkams pažeria vis naujų iššūkių. Šilutiškiai juos ne tik priima, bet ir sėkmingai įveikia. Kiekvienoje iš lietuviškojo regiono ar Baltijos valstybių viešųjų bibliotekų vyrauja ne tik bibliotekininkystės tendencijų įvairovė, bet ir daug raidą skatinančių veiksnių.
Pamario krašto viešojoje bibliotekoje ir jos miestelių bei kaimo filialuose yra įregistruota 21,7 proc. visų rajono gyventojų. Šilutiškiai garsėja savo netradicinėmis veiklomis: pirmuoju Lietuvoje knygos muziejumi, įspūdinga knygų leidybą ir ne mažiau įspūdingais viešųjų kultūros erdvių knygos renginiais. Todėl visai neatsitiktinai 9-ajame Baltijos bibliotekininkų kongrese „CoBal9” „Skaitymas skaitmeniniame amžiuje: naujos partnerystės ir paslaugos”, šįmet vykusiame Lietuvoje, jaukioje poilsiavietėje „Trakuose”, šilutiškiai pristatė savo patirtį.
Viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Laima Dumšienė skaitymo skatinimo sekcijoje skaitė pranešimą „Inovatyvūs skaitymo skatinimo būdai: knygos renginiai”. Latvijos, Estijos ir įvairių Lietuvos bibliotekų specialistai palankiai vertino šilutiškių regioninius knygos renginius, edukacines programas mažiesiems, jungtinius projektus su Šilutės Pamario pagrindine, Žibų pradine mokyklomis bei Šilutės pirmąja gimnazija, visomis kitomis bendrojo lavinimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigomis.
Išskirtinio dalyvių dėmesio sulaukė šilutiškių kas trys metai rengiamos tarptautinės vaikų knygos mugės, literatūrinio rudens šventė – konkursas bei pirmąkart surengta pasaulio šilutiškių sueiga „Šviesos parnešti, gera padaryti…”.
Anglų kalba vykusiame kongrese šilutiškiai susitiko ir savo bičiulius Bauskės (Latvija) bibliotekininkus. Po penkerių metų latviai bus 10-ojo Baltijos bibliotekininkų kongreso savo šalyje organizatoriai. Jiems perduota Baltijos šalių bibliotekininkų kongreso vėliava.
Latviai šilutiškius pakvietė įsiamžinti atminimo nuotraukoje, nes šilutiškiai su latviais bičiuliaujasi nuo 1972 metų. Kolegos iš Bauskės yra kitąmet Pamaryje vyksiančio tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…” vieni iš F. Bajoraičio viešosios bibliotekos partnerių.
Rašyti atsakymą