Šilutiškiai – „Vilniaus regatoje“

Savaitgalį praūžė tradicinė, jau 24-oji „Vilniaus regata 2024“ – unikalus renginys, kurio metu dalyviai kviečiami irkluoti 12 km nuo Valakampių II paplūdimio iki Žvėryno tilto su bet kuria vandens priemone.

Šilutiškiai E. ir A. Bilevičiai dalyvavo tradicinėje „Vilniaus regatoje“.

Regatoje leidžiama startuoti net savadarbėmis irklavimo priemonėmis, o visi laivai skirstomi į 37 klases. Kiekvienos klasės nugalėtojai buvo apdovanojami.

Šiemet pasiekti masiškumo rekordai – startavo 366 irkluotojai su 221 laivų. Jauniausiam dalyviui – vos dveji, vyriausiam – 82-eji. Norintiems dalyvauti renginyje nereikėjo sukti galvos iš kur pasiskolinti baidarę. Baidarės dalyvių laukė starte, o finišavus tereikėjo ją ištraukti į krantą ir nuomotojas jas pasiėmė.

Plaukime dalyvavo ir Šilutės sporto mokyklos irklavimo treneris Evaldas Bilevičius su sūnumi Armandu. Evaldas 12 km įveikė per 49 min. 19 sek. ir užėmė II vietą greičiausių baidarių klasėje. Didžiąją distancijos dalį Evaldas irklavo pirmas, bet Arnoldas Latvėnas, kuris gyvena Vilniuje ir treniruojasi Neryje, pasinaudojo savo patirtimi sraunioje upėje. Armandas turistinių baidarių klasėje užtruko 1 val. 02 min. ir užėmė III vietą.

Finiše dalyvių laukė dovanėlės, visi gavo sertifikatus. Vieni iš finišavusiųjų burtų keliu laimėjo irklentę.

Armando ir Evaldo planuose – plaukti „Ūlos maratoną“ ir „Krumglov maratoną“ Čekijoje.