Šiuolaikiškai įsikūrusi vairavimo mokykla išsaugojo ir miesto paveldą

soferiukai kerpa juostelePenktadienį duris atvėrė jau ketvirtoji „Šoferiukų“ vairuotojų mokykla, šį kartą – Šilutės geležinkelio stoties patalpose.
Kartu naujam gyvenimui atgimė ir senutėlis, beveik pusantro šimto metų skaičiuojantis Šilutės pastatas.
Čia įsikūrę vairavimo mokytojai planuoja kas dvi savaites pradėti rengti naujas visų kategorijų būsimųjų vairuotojų grupes.

Ruoš visų kategorijų vairuotojus

Albino Knapkio vairuotojų mokykla „Šoferiukai“ iki šiol vairuotojus ruošė trijose vietose: Šilutės Vandens gatvėje, Žemaičių Naumiestyje ir Pagėgiuose. Dabar šį sąrašą papildė dar vienas mokyklos filialas, įkurtas Šilutės geležinkelio stoties patalpose.

Šioje mokykloje šilutiškiai galės įgyti visas vairuotojų kategorijas: AM, A, B, BE, C, CE ir D, t.y., jie galės išmokti vairuoti mopedus, motociklus, lengvuosius automobilius ir lengvuosius su priekabomis, krovininius su priekabomis ir be jų, taip pat bus ruošiami autobusų vairuotojai.

Būsimiesiems vairuotojams teoriją dėstys pats A.Knapkis ir jo kolega Vaclovas Čaikys, praktinio vairavimo pagrindų mokys instruktorius Valdemaras Lemkys. „Jei bus poreikis, priimsime ir daugiau specialistų“, – žadėjo A.Knapkis.

Pirmoji mokinių grupė jau pradėjo mokymus, nors joje dar yra kelios laisvos vietos. Naujos grupės mokymus čia pradės kas dvi savaites.

soferiukai kolektyvasSulaukė padėkų už išsaugotą autentiką

Šilutiškiai dar nespėjo užmiršti, kaip dar visai neseniai atrodė 1870 metais statytas pastatas, kuriame daugybę metų buvo įsikūrusios autobusų ir geležinkelio stotys.

A.Knapkis sako, kad sumanęs būtent buvusioje geležinkelio stotyje steigti ketvirtąjį savo vairuotojų mokyklos filialą, privalėjo įvykdyti nemažai kultūros paveldo saugotojų reikalavimų. Tai pavyko taip gerai, kad atvykęs UAB „Lietuvos geležinkeliai“, kuriems pastatas priklauso patikėjimo teise, direktoriaus pavaduotojas Albinas Ragauskis dabartinį vaizdą pavadino fantastika.

Jis ir jo kolega Rimantas Jogėla gėrėjosi šilutiškių kruoštumu išsaugant autentiškas seno pastato detales.  Net suskilusios grindų plytelės čia pakeistos specialiai pagamintomis plytelėmis, kurios nesiskiria nuo autentiškų.

A.Ragauskis gyrė „Šoferiukų“ vadovus, nes jie, plėsdami verslą, kartu įdėjo ir širdies, ir pasistengė „savo tėvonijai gera padaryti“.

Už tai šilutiškis A.Knapkis ir nuoširdaus geležinkelininkų vadovų, ir Kultūros paveldo departamento vyriausiojo valstybinio inspektoriaus Laisvūno Kavaliausko padėkų sulaukė.

soferiukai zalia sviesaPataikė tiesiai į dešimtuką

Kad verslininkui dar labiau sektųsi saugoti kultūros paveldą, Savivaldybės vadovai dovanojo jam knygą apie Šilutės krašto kultūros paveldo kelią.

Į atidarymą susirinkę verslo kolegos linkėjo klestėjimo ir kad šioje mokykloje paruošti vairuotojai važinėtų ypač saugiai.
O Šilutės darbo biržos vadovas Andrius Šašilkinas sakė manantis, jog A.Knapkis pataikė tiesiai į dešimtuką, mat šiuo metu rajone kaip tik trūksta profesionalių vairuotojų. Darbo biržos vadovas tikino neabejojantis, kad mokykloje parengti vairuotojai sėkmingai įsilies į darbo rinką.

Lietuvos automobilininkų sąjungos atstovas Arturas Gailius priminė žinomą tiesą, jog pavojingiausios krizės yra ne ekonominės ar dar kokios, o tos kurios įsikuria žmogaus smegenyse. Tuomet žmogus pradeda visko bijoti, neberizikuoja imtis jokių naujų veiklų.

A.Knapkio smegenyse, anot A.Gailiaus, krizės nėra, todėl jam priminė dar vieną tiesą: bet kuriame versle laikas yra pinigai. Įteikdamas tą laiką matuosiantį laikrodį linkėjo, kad kiekviena jo skaičiuojama sekundė virstų litu.
Išpakavus laikrodį paaiškėjo, kad jis jau tiksi…