Šilutiškiai irgi pasidalijo į dvi stovyklas: vieni skiepo laukia nesulaukia, kiti jo bijo ne menkiau, nei koronaviruso…
Jau paskiepyta apie 3000 šilutiškių
Lietuvoje vakcinacija vykdoma trimis vakcinomis: „AstraZeneca“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech“ ir „Pfizer“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“).
Šilutėje vakcinavimas pradėtas pernai gruodžio 28 d. Pirmieji buvo paskiepyti 40 Šilutės medikų, dirbančių priešakinėse linijose – COVID-19, Vidaus ligų, Reanimacijos ir intensyvios terapijos, Izoliaciniame skyriuose, taip pat mobiliajame koronoviruso patikros punkte. Gruodžio 29-ąją paskiepyta dar 40 medicinos darbuotojų.
Šilutės rajono savivaldybės duomenimis, kovo 8 d. buvo paskiepyta beveik 3000 žmonių.
Nuomonių daug
Nors paskiepytų padidintos rizikos grupėje esančių asmenų turime nemažai, ne visi jie nori skiepytis. Žiniasklaidoje ar bendraudami su aplinkiniais žmonės girdi daug prieštaringų nuomonių apie vakcinos saugumą ar grėsmę. Daugeliui atrodo, kad vakcinos sukurtos per greitai ir net patys specialistai negali patvirtinti jų saugumo.
„Nuo gripo vakciną kūrė metų metus, o čia it čempionatą šalys paskelbė, kuri greičiau sukurs vakciną. Dabar žmonės ir nenori tapti bandomaisiais pacientais“, – pasakoja garbaus amžiaus jau sulaukusi Rasa.
„Kad ir nemokamai vakciną siūlytų, aš jokiu būdu nesiskiepysiu. Nuomonių daug, nėra garantijos, kad tos vakcinos yra saugios. Tik laikas parodys“, – tikina 24-erių Gediminas.
„Aš džiaugiuosi pasiskiepijusi, jaučiuosi puikiai. Tikiu, kad prisidėjau prie pandemijos sustabdymo“, – džiaugėsi vaistinės darbuotoja Eglė.
„Labai laukiu kada galėsiu pasiskiepyti. Stovėsiu pirma eilėje ir jokios rizikos nematau“, – pasakoja 60-metė Vida.
Dažnas atvejis, kai žmonės prisiregistruoja skiepijimuisi, bet neatvyksta. Dažniausias paaiškinimas yra „persigalvojau“ arba „bijau šalutinio poveikio“.
Dažniausiai priešinasi senjorai ir mokytojai
Didžiausios skiepų priešininkų stovyklos Lietuvoje – senjorai ir mokytojai. Tačiau apklausus keletą Šilutės rajono mokyklų paaiškėjo, kad mūsų pedagogai jų laukia.
Pasak Vainuto gimnazijos direktorės Laimos Barakauskienės, šios gimnazijos mokytojai skiepijasi noriai. Tik vienas pedagogas iš 50-ies dėl skiepo abejoja ir atsisako skiepytis.
„Dirbu su ikimokyklinio amžiaus mokiniais, tad kai tik atsirado galimybė, aš pasiskiepijau „AstraZeneca“ vakcina. Tuo metu tai buvo vienintelis prieinamas skiepas. Reakcija į skiepą buvo gana stipri, bet žinojau apie riziką ir buvau tam pasiruošusi“, – pasakoja L. Barakauskienė.
Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė sako, jog ir šios gimnazijos mokytojai laukia skiepų. Iš 40-ies mokytojų jų nauda abejoja tik 3, iš 17-os aptarnaujančiojo personalo darbuotojų skiepytis atsisakė vos 5.
„Laukiu kada galėsime pasiskiepyti. Skiepo visai nebijau, skiepijausi nuo pneumokoko, gripo, tai ir nuo koronaviruso pasiskiepysiu. Jei būtų galima jau dabar pasiskiepyti, padaryčiau tai. Bet kadangi esame antroje pakopoje, skiepo dar reikės palaukti“, – pasakojo L. Spirgienė.
Baldininkams skiepai – vienintelė išeitis
Eimuntas Jankauskas, bendrovės „Šilutės baldai“ direktorius, tikisi, kad ne tik jis, bet ir įmonės darbuotojai supranta skiepų svarbą.
Pasak direktoriaus, vakcina – vienintelė priemonė ir mokslu pagrįstas būdas įveikti pandemiją bei grįžti į normalų gyvenimą.
„Vis besikartojant užsikrėtimų bangoms matome, kad kaukės, ribojami kontaktai ir kitos priemonės gali virusą tik pristabdyti. Jį įveiksime tik tuomet, kai didžioji gyventojų dalis įgis imunitetą”, – sako jis.
E. Jankauskas į masinę vakcinaciją deda dideles viltis, nes ji leistų visiems lengviau atsikvėpti ir likti sveikiems, įmonėms leistų dirbti be trikdžių.
Rašyti atsakymą