„Sportas ne tik stiprina kūną, bet ir kuria pozityvią psichologinę aplinką. Sportas tiesiogiai veikia mūsų smegenis – aktyvaus judėjimo metu išsiskiria endorfinai, dar vadinami laimės hormonais. Dalyvaujant sportinėse veiklose ugdomas pasitikėjimas savimi. Be to, komandinės sporto šakos skatina socialinius ryšius, suteikia bendrumo jausmą“, – sako psichologė Inga Būdvytytė.
Fizinis aktyvumas – viena iš veiksmingiausių priemonių kovojant su kasdieniu stresu. „Sportuodami žmonės susitelkia į užduotį ir judėjimą, tai padeda atitraukti mintis nuo stresą keliančių situacijų, kasdienių darbų ar slogių minčių, todėl dažniausiai po treniruotės būname kur kas geresnės nuotaikos, tarsi „prasivėdinę galvą“. Sportuodami žmonės įsižemina, jaučia ryšį su savimi, savo kūnu ir aplinka, geba būti čia ir dabar, tai aktyvina ramybės jausmą“, – teigia psichologė.
Palaikyti fizinį aktyvumą ne tik suaugus, bet ir paauglystėje – ypač svarbu, nes būtent tuo metu tiek kūnas, tiek smegenys ir emocinė sveikata išgyvena intensyviausią brandos laikotarpį, o fizinė veikla tam labai padeda.
Pagal BNS inf.
Rašyti atsakymą