Skatina jaunimą mąstyti globaliau
„Nuo XXI a. pradžios pastebimas vis didesnis žmonijos atotrūkis nuo gamtos nuo esminės savo prigimties. Urbanizuojami vis didesni planetos plotai, niokojama gamta, ženkliai keičiasi visuomenės įpročiai, poreikiai ir vertybės. Kartu mažėja ir žmonių fizinis aktyvumas.
Nors ir sparčiai tobulėja technologijos mokslininkai pripažįsta, kad jau seniai peržengtos ribos ir prasidėjo negrįžtami procesai. Todėl labai svarbu tą pusiausvyrą kuo greičiau atstatyti. Nuo to kaip paruošime ir išugdysime ateinančias kartas priklausys ir visos mūsų planetos likimas“, – savo įžvalgomis dalijasi bendruomenės pirmininkas ir projekto vadovas Ričardas Stonkus.
Tokių minčių vedami stubriškiai ir parengė minėtą projektą, kurio pagrindinis tikslas buvo per sportą, kraštovaizdžio ir gamtos pažinimą skatinti jaunimą mąstyti globaliau.
Viso projekto vertė 1370 eurų, iš kurių 970 eurų finansavo Šilutės rajono savivaldybė ir 300 eurų pridėjo pati bendruomenė „Stubriai“. Asociacija „Stubrių Jaunimas“ prie projekto įgyvendinimo prisidėjo 100 eurų.
Sportavo, keliavo, stebėjo paukščius
Pagal šį projektą Stubriškiai buvo nusimatę 3 veiklas skatinančias jaunimo užimtumą.
Birželio 1 dieną buvo surengtas 12-asis tinklinio turnyras Tėvo dienai paminėti. Tai sporto renginys, kuris nuo 2010 m. (išskyrus karantino laikotarpį) vienija visus esamus ir buvusius Stubrių kaimelio ir aplinkinių vietovių gyventojus su šeimomis. Aktyviai praleisti laisvalaikį susirenka visi, kurie myli savo gimtąjį kraštą ir kasmet pirmą birželio šeštadienį, nepriklausomai nuo oro sąlygų, švenčia Tėvo dieną. Renginio metu vyksta sportinės varžybos, įvairios atrakcijos mažiesiems. Šiai veiklai įgyvendinti iš projektinių lėšų buvo nupirkta karkasinė palapinė už 480 eurų.
Spalio 5 dieną surengtas baidarių žygis Dubysos upe, kurio metu 16 dalyvių turėjo puikią galimybę pasidžiaugti rudenėjančiais Dubysos regioninio parko kraštovaizdžiais. Žygeivius lydėjo ir apie parką pasakojo ekologas, gidas Gedas Kauneckas. Jaunimas išgirdo įdomių istorijų apie vietos piliakalnius bei patį ilgiausią Lietuvoje Lyduvėnų tiltą.
Spalio 12 dieną 15 Vainuto gimnazijos Katyčių skyriaus mokinių sudalyvavo renginyje „Paukščių palydos 2024“. Renginys vyko Kintuose, jį organizavo Nemuno deltos regioninis parkas. Žygį vedė ornitologas, gidas ir fotografas Borisas Balchevas. Stebėdami ir pažindami paukščius jaunieji stubriškiai susižavėję klausėsi įvairiausių istorijų apie nuotykius gamtoje.
„Borisas mums parodė pavyzdį, koks turi būti žmogaus santykis su gamta“, – sako projekto vadovas R. Stonkus.
Rašyti atsakymą