Sunkiausias etapas nueitas – „Šilutės baldai“ planuoja plėtrą

Viena didžiausių darbdavių ir mokesčių mokėtojų Šilutėje, SBA grupei priklausanti bendrovė „Šilutės baldai“, darbuotojų susitelkimo dėka pernai sugebėjo įveikti pandemijos iššūkius ir produkcijos parduoti šiek tiek daugiau nei ikipandeminiais 2019 metais. Šiemet įmonė planuoja dviženklį augimą bei įdarbinti dar daugiau žmonių. Kaip tai pavyko įgyvendinti ir kas įmonės laukia šiais metais, pasakoja „Šilutės baldų“ direktorius Eimuntas Jankauskas.

„Šilutės baldų“ direktorius E. Jankauskas džiaugiasi, jog praėjusiais – pandeminiais metais įmonė pagamino ir pardavė netgi daugiau produkcijos, negu 2019-aisiais.

Ar, kaip įmonės vadovas, prisimenate daugiau tokių sudėtingų metų, kaip pernai?

– Visiems mums praėję metai buvo dar nematytų iššūkių metai. Tiek verslui, tiek visuomenei. Tačiau „Šilutės baldai“ visos komandos dėka juos įveikė sėkmingai. Esame užgrūdinti ir stipresni. Užgriuvus pandemijai, matyt, pirmą kartą po blokados nepriklausomybės pradžioje tokiam ilgam laikui – net pusantro mėnesio – teko stabdyti gamybą ir eiti į prastovas. Iš pradžių buvo daug neaiškumo – kiek tęsis karantino ribojimai, kada atsidarys parduotuvės ir vėl galės prekiauti mūsų produkcija, kiek pavojingas koronavirusas ir kokių dar suvaržymų imsis ne tik Lietuvos valdžia, bet ir pagrindinės mūsų eksporto šalys.

Per tą laiką nesėdėjome rankų sudėję – „auginome raumenis“, kad atnaujinus gamybą galėtume startuoti su dar didesne jėga. Technologai, inžinieriai, technikai, gamybininkai diegė naują įrangą, rengė techninius projektus naujų produktų gamybai ir t.t. Susistygavome procesus ir pavasario pabaigoje gamybą atnaujinome. Vasarą dirbome visa jėga, kad pasivytume praradimus, tačiau rudenį užsikrėtusiuosius koronavirusu per dieną ėmus skaičiuoti tūkstančiais, vėl susidūrėme su iššūkiu, kaip žmonėms užtikrinti didžiausią galimą saugumą ir toliau tęsti veiklą.

Per pirmąjį karantiną mūsų darbuotojai suprato, kad turėti darbo vis dėlto yra geriau nei būti prastovose, todėl skrupulingai laikosi nustatytų prevencijos priemonių.

Nepaisant pandemijos, „Šilutės baldai“ ir visa darbuotojų komanda susitelkėme ir produkcijos pernai pardavėme netgi šiek tiek daugiau nei 2019 metais.

Kaip pavyksta kovoti su COVID? Ar dėl sergančių darbuotojų netenka stabdyti gamybos?

– „Šilutės balduose“ dar pavasarį įgyvendinome pačius griežčiausius saugumo standartus ir prevencinius reikalavimus, nes patys esame suinteresuoti, kad visi darbuotojai dirbtų saugiai, o įmonė galėtų be trikdžių tęsti veiklą.

Įmonėje įdiegta kelių lygių saugumo ir patikros sistema, kad užkardytų užkrato patekimą ir plitimą. Kiekvienas į įmonę įeinantis žmogus patikrinamas termovizoriumi arba stacionariu termometru. Prevencinė sistema ne kartą yra suveikusi ir žmonės su aukštesne temperatūra išsiųsti namo.

Apsauginės kaukės, rankų ir batų dezinfekcija mūsų įmonės teritorijoje tapo privalomomis priemonėmis gerokai anksčiau, nei tai padaryta šalies mastu. Net trys įmonės darbuotojai visą dieną nuolat dezinfekuoja visus dažnai liečiamus paviršius. Įmonė naudoja ir specialią patalpų sterilizavimo mašiną, labai efektyviai skleidžiančią dezinfekcinį aerozolį. Visi susirinkimai vyksta tik nuotoliniu būdu, negali būti net kontaktinio pasisveikinimo. Pietų ir poilsio pertraukos suplanuotos taip, kad darbuotojai laikytųsi atstumų, nesibūriuotų bendrose patalpose, valgykloje prie vieno stalo galima valgyti tik dviem žmonėms, kuriuos vieną nuo kito skiria stiklo pertvara.

Įmonėje veikia griežtas algoritmas, pagal kurį operatyviai veikiame nustačius teigiamą atvejį. Jį užfiksavus, nedelsiant atsekami įmonėje visi artimą kontaktą turėję darbuotojai ir iš karto siunčiami saviizoliuotis. Lygiagrečiai atliekama nuodugni patalpų dezinfekcija. Atsižvelgę į rizikos laipsnį, vykdome operatyvų kontaktą turėjusių darbuotojų testavimą ir įmonės lėšomis. Ypač didelę svarbą teikiame ir saugiam darbuotojų grįžimui. Jei darbuotojui baigiasi nedarbingumo pažymėjimas ir po teigiamo testo jis turi grįžti po 10 dienų, jam suteikiame 5 papildomas poilsio dienas ir įmonės lėšomis mokame vidutinį darbo užmokestį.

Visas griežtų ir kompleksinių priemonių arsenalas lėmė, kad pas mus – didžiausioje Šilutės įmonėje, kurioje dirba arti 800 žmonių, ilgą laiką pavyko atsilaikyti – turėdavome vos 1 – 2 atvejus per savaitę. Ir šiuo metu padėtis santykinai gera. Įmonėje šiuo metu serga 6 darbuotojai. Džiaugiamės, kad visi gydosi namuose, nes jų ligos forma nesunki ar besimptomė.

Vėlgi norėčiau pasidžiaugti „Šilutės baldų“ darbuotojų sąmoningumu ir atsakingumu. Tai, kad pavyksta išvengti masinių susirgimų, yra visos komandos nuopelnas.

Nepaisant pandemijos, „Šilutės baldai“ nepamiršo ir bendruomenės reikalų – pristatytas unikalus „Šilutės sekretų“ projektas, organizavote paramos akcijas.

Neleidome koronavirusui visiškai atimti iš mūsų socialinio gyvenimo! Nutaikėme puikią progą, ir vasaros pradžioje, kai pandemija atsitraukė, pristatėme unikalų Europoje projektą „Šilutės sekretai“, kurį įgyvendinome kartu su Šilutės meno mokykla bei Andrium Sirtautu priešakyje ir rajono savivaldybe. Didžiuojamės, kad jis Lietuvoje tapo tikru vasaros hitu: atsidūrė 20-ies labiausiai lankomų objektų sąraše. O taip pat „European Excellence Awards“ pateko tarp 5 geriausių projektų Baltijos šalių kategorijoje. Tikimės šiais metais prie šio projekto grįžti ir patobulinti, kad „Šilutės sekretai“ būtų dar patrauklesni miestiečiams ir turistams.

Taip pat per sudėtingą karantino laikotarpį kartu su kolegomis iš kitų SBA įmonių Šilutės senjorams nupirkome ir išdalinome kelis šimtus visaverčio maisto paketų, Šilutės ligoninei padovanojome būtinos įrangos COVID-19 pacientams gydyti, poliklinikos medikams ir rajono socialiniams darbuotojams perdavėme daugkartinių veido kaukių ir respiratorių. Pavasarį per karantiną parėmėme pajamų netekusius atlikėjus, kurie rengė koncertus daugiabučių kiemuose. Mūsų įmonė – didžiausias Šilutės darbdavys ir aktyvus bendruomenės narys, todėl sudėtingu metu padedame savo bendruomenei kuo tik galime, nes čia gyvena mūsų žmonės.

Skaitytojai užfiksavo, kad įmonės teritorijoje griaunamas senas pastatas. Ar esate numatę įmonės plėtrą?

– Investicijas buvome suplanavę ir pernai, ruošėme ir įgyvendinome projektus, jų nesustabdė net pandemija. „Šilutės baldus“ modernizuosime ir šiemet. Praėjusiais metais įdiegėme 7 naujas robotizuotas ir automatizuotas technologijas, pradėjome gaminti 6 naujus produktus. Investicijos iš viso siekė apie 2,5 mln. eurų.

Norėdami išlikti konkurencingi, turime nuolat investuoti į efektyvias, modernias technologijas bei žmones. Šiemet tam planuojame skirti apie 3 mln. eurų. Šilutiškiai jau pastebėjo, kad įmonės teritorijoje griaunamas senas, šiuolaikinių reikalavimų nebeatitinkantis pastatas. Vietoje jo įrengsime naują, modernų padalinį, leisiantį išplėsti gamybos pajėgumus.

Plečiant gamybą reikės ir naujų darbuotojų. Ar sudėtinga jų rasti?

– Tokiai augančiai įmonei kaip mūsų, darbuotojų visuomet reikia. Vien pernai „Šilutės baldų“ komandą padidinome nuo 707 iki 790 darbuotojų.

„Šilutės baldams“ investuojant į pažangias technologijas, prie jų dirbti ieškome vis daugiau aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Pernai mūsų komanda išaugo dešimtadaliu. Šiemet planuojame priimti dar panašiai tiek. Kviečiame prie mūsų prisijungti aukštų kompetencijų turinčius operatorius, šaltkalvius, technikus. Tokie specialistai reti, todėl didelę dalį jų patys išugdome ir investuojame į jų mokymą.

Rudenį visose SBA grupės baldų įmonėse startavo nauja darbuotojų adaptacijos programa, kuri užtikrina sklandų naujo specialisto įsiliejimą į įmonę. Taip pat netrukus baigsime įrengti naują modernią mokymų erdvę, kurioje įdiegti inovatyvūs sprendimai padės greičiau įsisavinti teorines žinias.

Ar kelsite atlyginimus?

– Esame įsipareigoję bent kartą per metus peržiūrėti atlyginimus ir šį įsipareigojimą vykdome. Nepaisant pandemijos, pernai vidutinė alga įmonėje padidėjo apie 5 procentais.

Tačiau įmonėje turime platų ir kitų papildomų naudų darbuotojams paketą. Apdraudėme visus darbuotojus papildomu sveikatos draudimu, kuris galioja taip pat ir susirgus sunkia COVID-19 forma.

Šio draudimo vertė vienam žmogui siekia kelis tūkstančius eurų. Taip pat siūlome kitas naudas: draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, dalinį maisto kompensavimą, pavėžėjimą į ir iš darbo.

Dedame dideles pastangas, kad mūsų komandos nariai jaustųsi, jog dirba pažangioje, darbuotoją gerbiančioje, SBA vertybėmis besivadovaujančioje organizacijoje.