Šv. Liucijos diena turi ir kultūrinės šviesos įvykių sukakčių: 1918 m. Lietuvos taryba nusprendė atkurti Vilniaus universitetą, o 1925 m. buvo atidaryta nuolatinė M. K. Čiurlionio darbų paroda, dabar tapusi jo vardo nacionaliniu muziejumi.
Taip jau laiko ritme susidėliojo, kad būtent tądien sušilti prie kūrybos židinio pakvietė Šilutės H. Šojaus muziejus su Mažosios Lietuvos sekcijos tautodailininkais, į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Klaipėdos regiono tautodailės parodą „Kalėdinis kūrybos židinys“. Parodai tapybos, grafikos, karpinių, keramikos, tekstilės, juvelyrikos, metalo, medžio, odos ir šiaudų darbus pateikė 39 kūrėjai iš skirtingų vietovių.
Parodos metu kūrėjus pasveikino Mažosios Lietuvos tautodailininkų sekcijos globėja, Šilutės TIC direktorė Lina Vaičekauskienė. Daug šiltų žodžių susirinkusieji išgirdo ir iš Savivaldybės kultūros poskyrio vyriausiosios specialistės Kristinos Kožemiakinienės.
Pasak Mažosios Lietuvos tautodailininkų sekcijos pirmininkės Violetos Astrauskienės, visi kūrėjo gyslele apdovanoti, lygiaverčiai kūrėjai, saugantys ir puoselėjantys savyje kūrybingumą, parodos lankytojams dovanoja mažą Kalėdų stebuklą akims ir širdžiai, poveikį sielai ir protui. Pasaulis pilnas šiuolaikinio meno, bet svarbu nepamiršti savųjų šaknų, kurias su meile puoselėja tautodailininkai iš Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos.
Tautodailininkai sutarė parodą organizuoti ir kitąmet.
Rašyti atsakymą