Šių metų rugsėjo 10-ąją R. Černiauskas būtų šventęs 70-metį. Ta proga Švėkšnos biblioteka kartu su Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininke Nijole Kepeniene ir jai talkinusiais buvusiais Rimanto bičiuliais, organizavo renginių ciklą.
Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos ketvirtokai rašė konkursinius rašinėlius apie baubukus „Mano nematomas draugas“ pagal Rimanto knygą „Vaikai ir vaiduokliai“. Renginio metu juos skaitė. Rašytojo bičiulis, menotyrininkas Petras Šmitas surengė fotografijų parodą. Kolegės rašytojos – Nijolė Kepenienė, Daiva Molytė-Lukauskienė ir Rita Kairienė dalinosi prisiminimais apie R. Černiauską, skaitė jo ir savo kūrybą.
R. Černiauskas (1950 – 2011) literatūroje debiutavo kaip poetas, nuo 1974 m. reiškėsi kaip prozininkas. 1984 m. tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nariu. R. Černiausko kūryba buvo publikuojama anglų, vokiečių, rusų, lenkų, švedų, kroatų, ukrainiečių, latvių kalbomis. 1987 m. tapęs LRS Klaipėdos skyriaus pirmininku, pradėjo organizuoti tarptautinius literatūrinius renginius „Poezijos pavasaris“ ir „Novelės ruduo“. Rašytojo kūryba buvo pripažinta tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Dažnas svečias jis būdavo ir Švėkšnoje, į susitikimus su skaitytojais ir moksleiviais atvykdavo pats, o dažnai ir bičiulių rašytojų atsiveždavo.
Švėkšniškių draugijos „Tėviškė“ iniciatyva, 2016 m., per R. Černiausko gimtadienį, Švėkšnos bibliotekos skaityklai suteiktas rašytojo vardas, o ant bibliotekos pastato atidengta atminimo lenta.
Baigiamąjį renginių ciklą vainikavo rašytojos Birutės Jonuškaitės – Augustinienės viešnagė. Rašytoja švėkšniškiams pristatė 16-ąją savo knygą – romaną „Maestro“, tai romano „Maranta“ antroji knyga.
Prieš keletą metų pasirodęs romanas „Maranta“ sulaukė didelio skaitytojų ir kritikų susidomėjimo. Romanas buvo įvertintas Liudo Dovydėno premija, įtrauktas į 2015 metų geriausių knygų penketuką ir kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Knygos paskutiniajame puslapyje buvo įrašas „Pirmos dalies pabaiga“. Rašytoja liko ištikima savo kūrybos gerbėjams ir po kelerių metų pristatė antrąją romano dalį „Maestro“.
Susitikimo metu viešnia atviravo apie mokyklos metus Punske, jaunystėje patirtus sunkumus, pasakojo apie kūrybą. Auditorija žavėjosi viešnios nuoširdumu, šilta šypsena, gebėjimu betarpiškai bendrauti su skaitytojais. Susirinkusieji klausėsi jos skaitomų ištraukų iš romano, galėjo įsigyti knygą „Maestro“ su autografu.
Atsisveikinant rašytoja Švėkšnos skaitytojams dovanojo dvi savo verstines knygas iš lenkų kalbos ir naujausią romaną „Maestro“.
Susitikimą moderavo rašytoja N. Kepenienė, kuri, kaip ir Birutė, yra viena produktyviausių Lietuvos rašytojų.
Rašyti atsakymą