Tikimasi, kad ir Šilutėje bus pėdos kabinetas

diabetas abc daktareSergantieji cukriniu diabetu būtinai privalo stebėti kojų būklę ir reguliariai tikrintis pėdos kabinete. Deja, Šilutėje tokio kabineto iki šiol nėra, nors sergančiųjų šia klastinga liga yra keli šimtai.

Padėti diabetikams suskubo Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras, spalio pabaigoje pateikęs paraišką Teritorinei ligonių kasai dėl tokio kabineto specialistės paslaugų finansavimo.

Atsakymas bus gautas tik kitų metų vasarį. Medikai tikisi, kad jis bus palankus diabetikams.

Atvažiuoja specialistės iš Klaipėdos

Du dešimtmečius rajono diabetikus į klubą „Diabetas ABC“ burianti Aldona Vytienė pasakoja, jog pėdos kabinetas sergantiesiems šia liga yra būtinybė. Mat liga pažeidžia kraujagysles, o dėl to pėdos tampa nejautrios, jose dažnai atsiranda opos. Jas ne visi ligoniai pastebi iš karto, o nepastebėjusieji rizikuoja, kad ligai progresuojant teks amputuoti kojas.

Pasak A.Vytienės, kaip tik dėl netinkamos pėdų priežiūros kojų netenka ypač daug diabetikų. Atlikti kojų apžiūrą privalu kas 3 mėnesius.

Daug metų šilutiškiai į pėdos specialistų konsultacijas buvo priversti važinėti į Tauragę. Nuo rugsėjo jų padėtis kiek pagerėjo, nes dabar į Šilutę nuolat atvažiuoja specialistės – pėdos ir diabeto mokytojos. Šios specialistės kaskart priima po 14-16 žmonių. Jos nustato pėdų jautrumą, konsultuoja sergančiuosius dėl tolesnės pėdų priežiūros.

„Tai mums tikras išsigelbėjimas, nes nebereikia toli važinėti, o daugeliui vyresnių žmonių tai buvo labai sunku“, – sako A.Vytienė.

Klubo nariai ne vienerius metus vylėsi, jog pėdos kabinetą atidarys Šilutės ligoninė. Juolab kad ir šios įstaigos vadovo Dariaus Steponkaus pažadų ne kartą girdėjo. Pasak sergančiųjų, teisintasi ir lėšų stygiumi, ir patalpų stoka, kol galiausiai pasakyta, jog toks kabinetas ligoninei būtų nuostolingas.

Ligoninei būtų nuostolinga

D.Steponkus ir „Sveikatos šaltiniui“ patvirtina, jog iš TLK gaunamos lėšos nekompensuoja pėdos kabineto įsteigimo ir išlaikymo išlaidų. Įsteigti kabinetą, anot R.Steponkaus, kainuotų arti 100 tūkstančių litų ir juos reikėtų skirti iš įstaigos biudžeto. „Jei įstaigos finansinė situacija būtų gera, dar galėtume apie tai galvoti, bet dabar tai mums būtų per skaudu“, – sakė vyriausiasis gydytojas.

Naujasis Šilutės PSPC vadovas Liutauras Indriuška mano, kad PSPC pajėgus steigti pėdos kabinetą. „Gavome Higienos pasą ir licenciją, įrengsime vieną iš turimų kabinetų, nupirksime įrangą ir tikimės, kad nuo kitų metų galėsime pradėti teikti šią paslaugą“, – sakė jis.

Anot L.Indriuškos, šią paslaugą galės gauti ne tik mūsų rajono sergantieji ir ne tik prisirašiusieji prie Šilutės PSPC, bet ir iš kitų rajonų ar kitų sveikatos priežiūros centrų atvykstantys diabetikai, jei tik jie turės gydytojo siuntimą.