Seniūnas Alfonsas Šeputis sakė, kad bene didžiausi jo „galvos skausmai“ vis dar yra istorinio viaduko ir sinagogos būklė, miškovežių gadinami keliai, o gyventojai piktinosi negerėjančia vandens kokybe, domėjosi gatvių remontų galimybėmis.
Vienos gatvės renovuotos, kitos dar ne
Seniūnas A. Šeputis apžvelgė praėjusiųjų 2021 metų darbus. Jis atkreipė dėmesį, kad per metus seniūnijoje sumažėjo 74 gyventojais, gyvenamąją vietą čia deklaravo 17 gyventojų daugiau, negu ankstesniais metais. Sumažėjo ir mirčių, palyginus su 2020 m., išduota net 11 leidimų mažiau laidoti mirusįjį.
Šiek tiek geresnį pragyvenimo lygį rodo 8 tūkstančiais eurų padidėjusios socialinės išmokos ir sumažėjęs išmokų gavėjų skaičius. Seniūnijos socialinę riziką patiriančių šeimų sumažėjo dviem.
Švėkšniškiai džiaugiasi kapitališkai sutvarkytomis Dariaus ir Girėno bei J. Maciejausko gatvėmis. Šiose gatvėse ne tik atnaujinta asfalto danga, bet ir pakloti šaligatviai, atnaujintas apšvietimas. Su nekantrumu laukiami jau šiais metais prasidėsiantys Veiviržėnų gatvės kapitalinio remonto darbai. Šioje, ypač intensyvaus eismo gatvėje, dabar nesaugūs ir pėstieji, ir vairuotojai.
Į numatomų darbų sąrašą yra įtrauktas ir Inkaklių gyvenvietės Žaliosios gatvės asfaltavimas.
Daugelį metų švėkšniškiai svajojo apie sinagogos remontą. Pradėti vidaus remonto darbai buvo sustabdyti dėl lėšų trūkumo, bet vis dar viltingai tikima, kad darbai bus tęsiami, o renovuota sinagoga ras savo paskirtį tarnaujant bendruomenės interesams.
Baigiamas rengti didelės apimties Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios išorės ir vidaus remonto darbų projektas.
„Galvos skausmai“ – viadukas ir miškovežiai
Ne tik seniūnas A. Šeputis, bet ir Šilutės policijos komisariato (PK) viršininkas Remigijus Rudminas džiaugėsi, kad praėjusiais metais miestelyje ir parke įrengtos dar 4 vaizdo stebėjimo kameros. Dabar jų Švėkšnoje iš viso jau devynios. Praėjusiais metais kamerų užfiksuotas vaizdo įrašas padėjo išaiškinti nusikaltimą, jos labai padeda užtikrinti gyventojų saugumą.
Dažnas švėkšniškis yra atkreipęs dėmesį į minį traktoriuką, besisukiojantį seniūnijai priklausančiuose plotuose – žiemą valantį sniegą nuo pėsčiųjų takų, vasarą pjaunantį žolę. Tai seniūnijos pagal panaudą naudojama technika, kurią už projektines lėšas įsigijo Inkaklių bendruomenė „Ašva“.
Daugelį metų ne tik gyventojų, bet ir seniūno „galvos skausmas“ tebėra istorinio Švėkšnos viaduko būklė. Seniūnas viltingai tiki, kad pagaliau artimiausiu metu bus padėtas taškas ir į Švėkšną įvažiuojantis stambiagabaritis transportas jo nebedaužys. Jau baigiamas paruošti statinio vertinimo ir remonto planas, o stambiagabaritis transportas bus nukreiptas aplinkkeliu per Nikėlų – Šiaulių kaimus.
Pasak seniūno, didelį rūpestį kelia miškovežiai, kurie polaidžio metu tiesiog nepataisomai gadina žvyrkelius. „Vieni kerta, kiti veža, treti pelną skaičiuoja. O ką daryti seniūnui, kaip sutvarkyti sugadintą kelią, iš kur imti lėšų? Įstatymas numato prievolę vežėjui derinti tokio transporto važiavimą su seniūnu, tačiau nei vienas miško kirtėjas ir vežėjas to nederina. Mes, seniūnai, tampame savotiškais sekliais. Vykstame į vietą, ieškome pažeidėjų, fotografuojame, renkame ir kaupiame medžiagą, kad galėtume perduoti teisėsaugai pažeidėjus. Prašome rajono merą reaguoti į šią opią problemą ir padėti spręsti situaciją“ – sakė A. Šeputis.
Vis dar piktina vandens kvapas
Į gyventojams ypač rūpimą klausimą dėl geriamojo vandens specifinio kvapo ir geležies priemaišų, UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas atsakė, kad problema žinoma, bus tvarkomi vandens valymo įrenginiai.
Švėkšniškis Pranas Rimkus domėjosi gatvių pavadinimų keitimo ypatumais. Jam atsakyta, kad pagal galiojančius įstatymus, gatvių pavadinimus suteikia savivaldybė Tarybos sprendimu.
Baigdamas seniūnas pasidžiaugė švėkšniškių bendruomeniškumu, kultūriniais renginiais, šventėmis ir iniciatyvomis.
Komentaras