Apie tokią galimybę svajoja ir nemažai vaikų, nes daugelis jų jau seniai nematė ir nebepamatys klasiokų šiais mokslo metais. Todėl vasaros stovyklos – proga pabendrauti, aktyviai praleisti laiką ir pamiršti uždaras namų sienas.
Šilutės savivaldybės Švietimo ir kultūros skyrius jau buvo parengęs tvarką, kurioje planuota apie 600 savivaldybės moksleivių pakviesti stovyklauti vaikų vasaros stovyklose.
Pastaruoju metu šiam reikalui rasta dar 35 tūkst. eurų, už kuriuos vasaros poilsiui bus galima pakviesti stovyklauti dar apie 450 moksleivių.
Savivaldybės tarybai pateiktas sprendimo projektas dėl papildomų vasaros stovyklų organizavimo tvarkos.
Politikai nustebinti aktyvumu
Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė naują tvarką dėl vaikų pakvietimo į vasaros stovyklas pristatė Savivaldybės tarybos komitetuose. Ji sakė, kad stovyklauti norinčių vaikų yra daug. Todėl Švietimo ir kultūros skyriaus vadovybė ir nusprendė, kad sutaupytas lėšas – 35 tūkst. eurų reikėtų atiduoti papildomam vaikų užimtumui vasaros stovyklose.
Tiek pinigų sutaupyti pavyko todėl, kad pandemijos karantino metu negalėjo būti vykdomos kai kurios formaliojo švietimo programos. Dėl sutaupytų lėšų panaudojimo papildomoms vasaros stovykloms organizuoti neprieštarauja ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Lėšos vasaros stovykloms organizuoti bus paskirstytos konkurso būdu. Konkurse gali dalyvauti savivaldybės švietimo ir kultūros įstaigos ir net atskiri laisvieji mokytojai. Jeigu stovyklautojai bus užimti tik dieną ir stovykloje nenakvos, tai vienam stovyklautojui vienai dienai bus skiriama 11 eurų. Stovyklose su nakvyne para kainuos 22 eurus.
Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vygantas Kamarauskas klausė, ar tikrai yra toks poreikis stovyklauti?
Pasak V. Kubaitienės, moksleiviai karantino metu mokėsi nuotoliniu būdu, todėl yra išsiilgę socialinio bendravimo. Visos pasiūlytos vasaros stovyklos yra greit užpildomos, visi vaikai trokšta susitikimų su bendraamžiais. Todėl neabejojama, jog laisvų vietų vasaros stovyklose neliks.
Kokios stovyklos labiausiai pageidaujamos?
Konkursus organizuoti vasaros stovyklas, į kurias jau užsirašė 595 moksleiviai, laimėjo 14 švietimo įstaigų. Jos dieninėse stovyklose moksleiviams organizuos edukacinius užsiėmimus ir keliones tyrinėti augmeniją ir gyvūniją, mokytis dainų užsienio kalbomis, keliaus po įdomiausias rajono vietas. Bus išvykų ir į Palangą ar Šventąją, kad vaikai galėtų pasimėgauti ir poilsiu prie jūros. Tokios kelionės yra labiausiai moksleivių mėgstamos.
„Šilutės naujienoms“ V. Kubaitienė sakė, reikia tik pasidžiaugti mūsų rajono švietimo įstaigų vadovų ir pedagogų sugebėjimais tiek daug moksleivių įtraukti į stovyklas ir pasirūpinti trūkstamomis lėšomis. Juk Savivaldybės biudžeto lėšų stovykloms pirmajame etape buvo skirta tik 10 tūkst. eurų, ir apie 4,5 tūkst. eurų socialiai remtinų šeimų vaikams pamaitinti. Tarp pirmųjų stovyklautojų 230 vaikų bus iš socialiai remtinų šeimų.
Dar tiek pat sutaupytų lėšų įstaigų vadovai rado savo mokyklų biudžetuose, kai kuriose mokyklose po porą dešimčių eurų prisideda tėvai. Kai kurioms mokykloms rengti stovyklas padeda ir rėmėjai.
Kol neįvyko konkursai papildomoms stovykloms organizuoti, V. Kubaitienė negali pasakyti kokios bus jų pasiūlytos programos. Tačiau ji neabejoja, kad bus nemažai kelionių ne tik po savivaldybės lankytinas gyvenvietes, bet ir po visos Lietuvos patrauklias vietas.
Stovyklos vyks liepos ir rugpjūčio mėnesiais po 5 dienas. Dienos stovyklose vaikai bus užimami nemažiau, kaip 5 valandas per dieną.
Rašyti atsakymą