Vėlinių realybė: suskaitmenintos Šilutės kapinės ir artimųjų rietenos jose

Modernaus laikmečio naujovės įsibrovė ir į mirusiųjų amžinojo poilsio vietas – virtualūs kapinių žemėlapiai kasmet yra vis labiau ieškomi, ypač – tradiciniu kapų lankymo metu – rudenį. Dabar jau nebereikia klaidžioti po kapines ieškant vieno ar kito kapo – tikslias koordinates galima atrasti registre.

Praktika rodo, kad ne visi Šilutės kapinėse atgulusių velionių artimieji žino, jog susirasti mirusiojo kapo vietą gali nepakildami nuo kompiuterio. Tokia viešai prieinama paslauga yra patraukli visiems: ir kapinių lankymo maršrutus planuojantiems vietiniams, ir iš užsienio sugrįžtantiems tautiečiams, ir seniūnijoms bei komunalinėms tarnyboms.

Šilutė skaitmeninimą baigė

Jau užmarštin nuėjo tas laikas, kai informaciją apie mirusiųjų palaidojimo vietas buvo galima rasti tik kapines administruojančių įmonių saugomuose popieriniuose žurnaluose. Dabar belieka sėsti prie kompiuterio ir atsiversti Velionių ir kapinių registrą, įvedus Cemety.lt. Registre tereikia suvesti velionio vardą, pavardę, mirties datą bei kapines, ir palaidojimo vieta atsivers prieš jūsų akis.

Beje, šiame registre šiuo metu yra informacija apie 732 Lietuvos kapines ir net 1 185 928 jose palaidotus mirusiuosius. Žinoma, skaičiai apytikriai, nes juk procesas ir pokyčiai vyksta kasdien.

Kai kurios šalies savivaldybės skelbia, kad joms kapinių skaitmeninimo procesas užtruko net 4 metus, kitos jo dar išviso nebaigė.

Šilutė baigė bene prieš metus, ir dabar virtualioje erdvėje jau galime matyti ir senąsias, ir naująsias Šilutės kapines. Dabar specialistams bereikia retkarčiais papildyti registrą.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 4 dienos „Šilutės naujienose“.