Vicemerui S. Šepučiui – opozicijos kirčiai dėl STT pradėtos bylos

Įprastai paskutinis metų Savivaldybės tarybos posėdis vyksta pakilia šventine nuotaika, sprendimai priimami be didesnių priekaištų ir visi politikai pakviečiami Naujųjų metų pokyliui.

Nepavykus iš pirmininko pareigų pašalinti S. Šepučio, opozicijos atstovai dalyvauti Tarybos posėdyje atsisakė.

Tačiau šiemetinis gruodžio posėdis apvirto „aukštyn kojomis“: opozicijos lyderis Žygimantas Kurlianskas paskelbė pareiškimą su pasiūlymu pakeisti posėdžio pirmininką, vicemerą Sigitą Šeputį, pirmininkauti paskiriant Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininką Vygantą Kamarauską. Šiam reikalavimui nepaklusus 7 opozicijos atstovai nuotoliniame posėdyje nusprendė nedalyvauti.

Tik prasidėjus posėdžiui, prieš dienotvarkės svarstymą, konservatorius Ž. Kurlianskas opozicijos vardu pradėjo skaityti pareiškimą dėl pirmininko pakeitimo. Jis priminė, kad yra paviešinta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) teismui perduota medžiaga, kurioje atsakomybėn yra patraukti 4 Šilutės savivaldybės tarnautojai ir politikai.

STT tyrimas buvo pradėtas prieš 3 metus, kai buvo apskųstas grunto vežimas iš tuometinio autobusų parko teritorijos į vakarinį miesto pakraštį, kur buvo griaunami savavališkai pastatyti garažai. Tuometinis mero pavaduotojas Algis Bekeris, administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus, „Šilutės autobusų parko“ direktorius Artūras Stonkus ir tuomet administracijos direktoriumi dirbęs, dabar mero pavaduotojas Sigitas Šeputis kaltinami piktnaudžiavę tarnyba. Skaičiuojama, kad padaryta ekologinė žala siekia 55 mln. eurų.

Ž. Kurlianskas sakė manantis, kad tokiais kaltinimais pagarsėjęs mero pavaduotojas S. Šeputis neturėtų vesti Tarybos posėdžio, nes tai pakenktų Tarybos reputacijai. Pasak jo, posėdį turėtų vesti V. Kamarauskas.

Posėdžio vedėjas S. Šeputis bandė pertraukti opozicionieriaus skaitomą pareiškimą sakydamas, kad tai tik kaltinimai, kad teisminis svarstymas dar nepradėtas. Be to, asmeniškai su S. Šepučiu dienotvarkėje nebuvo numatytų svarstyti klausimų. Tačiau Ž. Kurlianskas primygtinai skaitė paruoštą pareiškimą iki galo.

Posėdžio pirmininką rėmė ir kai kurie kiti valdančiosios koalicijos atstovai. Steponas Kazlauskas stebėjosi, kad konservatoriai tapo prokurorais, teisininkais ir advokatais, ir iš anksto nustato, kas ir kiek yra kalti.

V. Kamarauskas piktinosi pasiūlymu tapti posėdžio pirmininku ir atsisakė tokių pareigų.
Kadangi Tarybos posėdžio dienotvarkė nebuvo papildyta pirmininko pakeitimo klausimu, opozicijos politikus tai supykdė. Konservatorius Zigmantas Merliūnas netgi pasiūlė savo naują sprendimo projektą, kuriuo siūlė iš dienotvarkės pašalinti visus 21 sprendimo projektą. Kadangi ir toks pasiūlymas nebuvo svarstomas, konservatorė Sandra Tamašauskienė tai pavadino opozicijos pasiūlymų ignoravimu.

Nesulaukę posėdžio pirmininkaujančiojo pakeitimo, opozicijos atstovai nusprendė nebedalyvauti posėdyje. Iš 8 politikų posėdžio nepaliko tik vienas liberalsąjūdietis Algirdas Gečas. Jis vėliau posėdžio dalyviams paaiškino, kad jam tokia politinės kovos forma – nedalyvauti posėdyje – nepatinka.

Posėdyje dalyvavo ir už dienotvarkės klausimus balsavo 15 savivaldybės politikų.

Komercijos direktorius, korespondentas