Keltu atplaukę į uostamiestį svečiai buvo pasitikti ir apgyvendinti šilutiškių vydūniečių šeimose. Kitą dieną jų laukė pažintis su gimnazija ir šventinė asamblėja. Programos dalyviai susipažino, išsikėlė programos įgyvendinimo Lietuvoje uždavinius. Simbolinėse lietuvių kalbos ir geografijos pamokose (mokytojai S. Grinčinaitienė ir Ž. Mickeliūnas), susipažinę su mūsų kalba ir kraštovaizdžiu, svečiai pakviesti į pažintį su Šilute. Ekskursiją vokiečių kalba vedė gimnazijos socialinė pedagogė J. Gusevienė. Vakarop visi susibūrė etnografiniame vakare su gimnazijos šokėjų kolektyvu „Žvilgis“.
Vesterštėdiečiai pakviesti laivu plaukti per marias ir pamatyti mūsų pasididžiavimą Nidą. Čia jie išsamiau pažino Baltijos krantų eroziją, kurią veikia klimato kaita, aplankė Parnidžio kopą. Šilutiškiai svečius lydėjo ir į Ventės paukščių žiedavimo stotį, kur sužinojo paukščių migracijos pokyčius, lemiamus klimato kaitos, aplankė Kintų Vydūno kultūros centrą.
Viena diena skirta didžiausiai Lietuvos salai – Rusnei. Čia pažintį su žvejo etnografine sodyba, tradiciniais valgiais bei pasiplaukiojimu baidarėmis pasiūlė mokytoja, rusniškė D. Laukevičienė. Klaipėdoje visi aplankė senamiestį, kuris ir šiandien dar alsuoja vokiškuoju palikimu, šiukšlių deginimo įmonę „Gren Klaipėda“, susipažino su ekologišku šiukšlių tvarkymu Lietuvoje.
Apibendrinimo ir parengtų projektų pristatymo metu aptarti svarbiausi klimato kaitos pokyčiai, išanalizuoti veiksniai ir galimos ekologinės pasekmės. Birželio 5-oji vainikuota įspūdžiais ir bendra visų dalyvių lietuviška daina „Aukštyn, žemyn“, kurią svečiai išmoko lietuvių kalbos pamokoje.
Dėkojame projekto dalyviams, mokytojams ir šilutiškių šeimoms, kurios į savo namus priėmė jaunuolius iš Vesterštėdės, supažindino juos su mūsų tradicijomis ir dalijosi namų šiluma.
Žurnalistų klubas „Alėja3”, Gabija VALIŪTĖ, Brigita SŪDŽIŪTĖ, 1k kl.
Komentaras